Jak wybrać idealną herbatę na prezent?

Chcesz obdarować bliską Ci osobę aromatycznym i niezwykle funkcjonalnym prezentem jakim jest herbata, ale nie możesz zdecydować, która będzie odpowiednia? Postaramy się ułatwić Ci ten trudny wybór!

Mnogość wyboru herbat

Na rynku znajdziesz wiele odmian herbat – niektóre posiadają dodatki w postaci owoców, inne są mieszanką kilku rodzajów suszu. Różnią się między sobą smakiem, zapachem, przeznaczeniem oraz właściwościami. Jak spośród tylu opcji zdecydować się na tę, która przypadnie do gustu każdemu? Wybierając idealną kompozycję, warto kierować się przede wszystkim jej jakością. Herbata jest najlepsza wtedy, gdy ma w swoim składzie możliwie jak najmniej konserwantów oraz substancji wspomagających. Jedną z firm, która może poszczycić się naprawdę wysoką jakością produktów jest big-active.pl. W prezencie najlepiej podarować herbatę o dość neutralnym smaku oraz zapachu, tak, aby spodobała się każdemu. Oto nasze propozycje.

Herbata czarna – postaw na klasykę

Najpopularniejsza herbata o klasycznym smaku oraz zapachu. Przygotowuje się ją z liści Camellia sinesis. Zaraz po zerwaniu liście poddawane są procesowi więdnięcia, a następnie kruszenia i rolowania. Na końcu są utleniane i sortowane. Regularne spożywania czarna herbata zmniejsza ryzyko chorób serca, może obniżyć ciśnienie oraz poziom cholesterolu. Idealnie sprawdzi się jako prezent – nie ma chyba osoby, która by nie lubiła czarnej herbaty!

Herbata zielona – w zdrowym ciele zdrowy duch

Zielona herbata ma zbawienny wpływ na organizm. Jeżeli obdarowywany lubi jej charakterystyczny smak, to na pewno będzie ona dobrym wyborem. Spożywanie naparu z zielonej herbaty pomaga spalić zbędną tkankę tłuszczową oraz ma pozytywny wpływ na pracę wielu organów.

Herbata Pu Erh – czerwona moc

Herbata Pu Erh to inaczej czerwona herbata, trochę mniej popularna niż poprzednie, ale równie wartościowa. Sprawdzi się idealnie na prezent dla osoby lubiącej dobrze zjeść. Dlaczego? Ponieważ, oprócz wielu właściwości zdrowotnych, wspomaga trawienie. Charakteryzuje się korzennym smakiem oraz brunatną barwą. Jest niezwykle aromatyczna, więc jej picie jest wyjątkowo przyjemne i relaksujące.

Wybierając herbatę, która będzie odpowiednim prezentem, warto kierować się przede wszystkim upodobaniami osoby, którą zamierzasz obdarować. Niezależnie od tego, na co się ostatecznie zdecydujesz, z pewnością będzie to udany podarunek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *