Jak odliczyć ulgę na dziecko?

Zastanawiasz się, jaka ulga na dziecko Ci przysługuje oraz co należy wpisać w deklaracji PIT 37? Wykorzystaj do tego program do pit 37. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jak się rozliczyć oraz jakie ulgi na dzieci Ci przysługują.

Czym jest PIT 37?

To jeden z najbardziej popularnych dokumentów zeznań podatkowych. Obowiązuje on osoby, które osiągają przychody z pracy, emerytur, umów zlecenia oraz umów o dzieło. PIT-37 w 2020 roku można rozliczyć stacjonarnie lub online. Może w tym pomóc również specjalny program do rozliczania PIT. Przeczytasz o nim poniżej. Co ważne formularz PIT 37 można pobrać z Urzędu Skarbowego. Wypełniony wniosek należy zgłosić do 30 kwietnia 2020 roku. PIT 37 można rozliczać indywidualnie lub ze współmałżonkiem.

Istnieje możliwość ulg: np. na dzieci, internetowej, rehabilitacyjnej, czy z tytułu darowizn.

Jaki program do rozliczania PIT?

Istnieje prosty, intuicyjny program do rozliczenia deklaracji PIT-37. Dzieje się to na platformie Pitax.pl. Błyskawicznie zostaje przygotowany formularz, dzięki specjalnemu kreatorowi. Wszystkie załączniki łączą się ze sobą, a dodatkowo istnieje możliwość wysłania deklaracji online albo pobrania do wydruku w formacie PDF.

Do głównych cech programu zalicza się:

  • możliwość wysłania PIT 37 za 2019 rok za pośrednictwem internetu,
  • intuicyjny kreator do tworzenia PIT,
  • automatyczne dodawania wymaganych załączników,
  • automatyczne odliczenie wybranych ulg, kwoty wolnej od podatku oraz kosztów uzyskanego przychodu,

Poprzez internet można rozliczyć PIT-37 za pośrednictwem takich systemów jak: Windows, Mac oraz Linux.

Czytaj – Jak dobrać pierwsze buty dziecku? TuptajTU podpowiada, na co zwrócić uwagę

Czym jest ulga prorodzinna?

Ulga prorodzinna to inaczej ulga na dziecko, które występuje w rozliczeniu podatkowym. O ulgę mogą starać się rodzice dzieci:

  • małoletnich;
  • otrzymujących zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną – nie ma tutaj granic wiekowych;
  • do skończenia przez dziecko 25 lat. Dzieci muszą się uczyć lub studiować. Warunek to nie uzyskanie dochodów wyższych niż 3089 złotych. Do dochodów nie jest wliczana renta.

Dziecko musi się uczyć w jednej ze szkół: ponadgimnazjalnej, kolegium nauczycielskim, nauczycielskim kolegium języków obcych, na uczelni publicznej lub niepublicznej, wyższej szkole oficerskiej.

Co ważne ulga na dziecko jest możliwa dla małżonków łącznie, a wartość ulgi jest określana w zależności od liczby posiadanych dzieci. Do liczby dzieci są zaliczane wyłącznie te, którym przysługuje ulga wskazana powyżej.

 

Kiedy rozliczacie swój PIT 37 za 2019 rok? Zrobiliście to już, czy odłożycie to na ostatni moment?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *