Kiedy warto udać się do psychologa?

Kiedy warto udać się do psychologa? W jakich problemach może pomóc wizyta w poradni psychologicznej? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

  1. Kiedy warto zapisać się na konsultacje psychologiczne?
  2. Jak wybrać odpowiedniego dla siebie psychologa?

Z reguły decyzja o skorzystaniu z pomocy psychologa jest trudna. Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś zapisać się na konsultacje psychologiczne, nie zwlekaj, tylko zrób to już dziś! Pomoc psychologiczna jest bardzo ważna dla naszego zdrowia oraz samopoczucia. Kiedy warto zapisać się na konsultacje psychologiczne? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule. 

Kiedy warto zapisać się na konsultacje psychologiczne?

Kiedy warto zapisać się na konsultacje psychologiczne? Oczywiście, że zawsze wtedy, kiedy czujemy taką potrzebę. Są jednak pewne sytuacje, w których nie powinniśmy zastanawiać się, czy to jest właśnie ten moment, w którym powinniśmy udać się do psychologa. Do tych sytuacji zalicza się problemy emocjonalne, z relacjami, różnego rodzaju traumy, problemy z zachowaniem, problemy zdrowotne, czy tak zwane problemy z „rolą”. W tym ostatnim przypadku mamy na myśli trudności związane z macierzyństwem, ojcostwem, pracą czy ogólnie rolą w rodzinie.

Jeśli zatem odczuwasz trudności emocjonalne, w nawiązywaniu czy utrzymywaniu relacji, z zachowaniem, kontrolowaniem gniewu czy przeszedłeś przez traumatyczne doświadczenie, nie zwlekaj! Już teraz udaj się do poradni psychologicznej i odwiedź odpowiedni gabinet psychologiczny czy gabinet psychoterapii. Ale jak wybrać odpowiedniego dla siebie psychologa rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne? Na pytanie odpowiadamy w dalszej części niniejszego tekstu.

Jak wybrać odpowiedniego dla siebie psychologa?

Chcesz zapisać się na konsultacje psychologiczne, ale nie wiesz, jak wybrać odpowiedniego dla siebie psychologa? Jeśli interesuje Cię dobry psycholog Sosnowiec to miast, w którym znajdziesz kilka polecanych gabinetów. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedniego specjalistę?

W pierwszej kolejności sprawdź, jaką specjalizację posiada dany psycholog. Specjaliści mogą specjalizować się w różnych dziedzinach – na przykład w depresji, zaburzeniach nastroju, traumach, lękach, zachowaniu czy zdrowiu fizycznym. Upewnij się, że interesujący Cię psycholog, ma specjalizację w tej dziedzinie, w której potrzebujesz pomocy.

Zwróć uwagę również na doświadczenie interesującego Cię psychologa. Ważne, aby specjalista miał doświadczenie w pracy z podobnymi do Twoich problemami. Warto sprawdzić także metodę terapeutyczną. Upewnij się, że dany psycholog stosuje taką metodę, która Tobie najbardziej odpowiada.

Polecamy sprawdzić certyfikaty, licencje oraz informacje dotyczące kosztów, częstotliwości czy długości sesji. Te ostatnie czynniki warto oczywiście dopasować do własnych potrzeb. A zatem upewnij się, że interesujący Cię psycholog proponuje swoim klientom odpowiednią dla Ciebie częstotliwość oraz długość sesji. W przypadku kosztów warto sprawdzić także, czy jego usługi są refundowane przez Twoje ubezpieczenie. Potwierdzenie uzyskania certyfikatu psychoterapeuty i licencje to oczywiście dowód na to, że psycholog jest profesjonalistą i ma odpowiednią wiedzę oraz umiejętności. Doświadczony psycholog Sosnowiec mający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy psychologicznej to najlepszy wybór dla osób, które potrzebują pomocy. Sprawdzona poradnia psychologiczna każdego dnia pomaga pacjentom uporać się z różnymi problemami, a dzięki temu, że konsultacja psychologiczna dostępna jest w przystępnej cenie, każdy może z niej skorzystać. Wizyta w gabinecie psychologicznym nie powinna być więc odkładana na ostatnią chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *