Jak wybrać psychologa?

Pomoc psychologiczna jest formą leczenia duszy z jej problemów i zmartwień i powinna być traktowana na równi z pomocą lekarza w przypadku choroby ciała. Kto powinien skorzystać z poradni psychologiczno pedagogicznej i kiedy to zrobić? Jakie cechy powinien mieć dobry Bydgoszcz psycholog i psycholog dziecięcy?

1. Psycholog Bydgoszcz prywatnie – kiedy udać się na terapię?

2. Psycholog Bydgoszcz – jak wybrać dobrego terapeutę?

3. Bydgoszcz gabinet psychoterapii – jak długo powinna trwać terapia?

Psycholog Bydgoszcz prywatnie – kiedy udać się na terapię?

Każdy człowiek miewa czasem gorsze okresy w życiu, w których nie wie jak poradzić sobie z trudnościami lub zmaga się z trudnymi przeżyciami, które ciężko mu sobie „poukładać”. Jeżeli sami właśnie przechodzimy podobną sytuację, nie powinniśmy czuć się z jej powodu gorsi. To normalne, że nie ze wszystkimi wyzwaniami możemy poradzić sobie samodzielnie i zgłoszenie się po pomoc nie jest przejawem słabości. W poradni zdrowia psychicznego znajdziemy szereg specjalistów, którzy pomogą nam uporządkować nasze uczucia oraz myśli, a dzięki temu ułatwią uporanie się z problematyczną sytuacją. Jeżeli więc czujemy, że sami niewiele zdziałamy, konsultacja psychologiczna to bardzo dobry pomysł.

Psycholog Bydgoszcz – jak wybrać dobrego terapeutę?

Dobry psycholog Bydgoszcz prywatnie powinien być osobą spokojną, wyrozumiałą i potrafiącą słuchać. Musimy być w stanie zaufać naszemu terapeucie i być w stanie porozmawiać z nim w sposób otwarty. Ponieważ będzie to siłą rzeczy osoba, której zwierzymy się z wielu naszych prywatnych spraw, musimy czuć się komfortowo i spokojnie w jej towarzystwie. Z tego powodu zdecydowanie warto szukać tak długo, aż nie trafimy na psychologa spełniającego te warunki. Czasem uda nam się znaleźć taką osobę od razu, a czasem będziemy musieli udać się na kilka konsultacji z różnymi terapeutami. Jeżeli pomocy potrzebuje nasze dziecko, Bydgoszcz poradnia psychologiczno pedagogiczna będzie w stanie zapewnić nam odpowiedniego psychologa.

Bydgoszcz gabinet psychoterapii – jak długo powinna trwać terapia?

Zazwyczaj pierwsza rejestracja do poradni wymaga telefonicznego kontaktu, po którym zaczniemy spotykać się z psychologiem indywidualnie, choć coraz powszechniejsza jest także konsultacja online. Długość terapii jest zależna od naszych indywidualnych potrzeb i dla każdego może być inna. Jeżeli zaczniemy mieć poczucie, że poradziliśmy sobie z trudnościami lub jest nam coraz łatwiej się z nimi mierzyć, to dobry znak wskazujący, że interwencja terapeuty przyniosła pożądane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *