Śmiech to zdrowie!

Fajnie jest się pośmiać, ale czy wiesz, że to naprawdę może poprawić twoje zdrowie? Dowiedz się, jak wykorzystać potężne zalety śmiechu i humoru.

Korzyści ze śmiechu

To prawda: śmiech to silne lekarstwo. Łączy ludzi w sposób, który wywołuje zdrowe fizyczne i emocjonalne zmiany w ciele. Śmiech wzmacnia układ odpornościowy, poprawia nastrój, zmniejsza ból i chroni przed szkodliwymi skutkami stresu. Nic nie działa szybciej i bardziej niezawodnie, aby przywrócić równowagę umysłu i ciała niż dobry śmiech. Humor odciąża cię, budzi nadzieję, łączy cię z innymi i sprawia, że ​​jesteś ugruntowany, skupiony i czujny. Pomaga również szybciej uwolnić się od gniewu i wybaczyć.

Zabawne historie, które bawią do łez

 

Przy tak dużej mocy uzdrawiania i odnawiania zdolność do łatwego i częstego śmiechu jest ogromnym źródłem do przezwyciężania problemów, wzmacniania relacji i wspierania zdrowia zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego. Co najważniejsze, ten bezcenny lek jest zabawny, darmowy i łatwy w użyciu.

Jako dzieci śmialiśmy się setki razy dziennie, ale jako dorośli życie jest zwykle poważniejsze, a śmiech rzadszy. Ale szukając więcej okazji do humoru i śmiechu, możesz poprawić swoje zdrowie emocjonalne, wzmocnić relacje, znaleźć większe szczęście, a nawet przedłużyć swoje życie.

Śmiech pomaga zachować zdrowie psychiczne

Śmiech sprawia, że ​​czujesz się dobrze. I to pozytywne uczucie pozostaje z tobą nawet po jego ustaniu. Humor pomaga zachować pozytywne, optymistyczne nastawienie w trudnych sytuacjach, rozczarowaniach i stracie.

Więcej niż tylko wytchnienie od smutku i bólu, śmiech daje ci odwagę i siłę, by znaleźć nowe źródła sensu i nadziei. Nawet w najtrudniejszych czasach śmiech – a nawet po prostu uśmiech – może sprawić, że poczujesz się lepiej. A śmiech naprawdę jest zaraźliwy — samo jego słuchanie pobudza mózg i przygotowuje do uśmiechu i przyłączenia się do zabawy.

Śmiech łączy ludzi i wzmacnia relacje

Jest dobry powód, dla którego telewizyjne sitcomy wykorzystują ścieżki śmiechu: śmiech jest zaraźliwy. Jest wiele razy bardziej prawdopodobne, że będziesz się śmiać w towarzystwie innych ludzi, niż gdy jesteś sam. A im więcej śmiechu wniesiesz do swojego życia, tym szczęśliwsi poczujesz się ty i ci wokół ciebie.

Dzielenie się humorem to połowa zabawy — w rzeczywistości większość śmiechu nie pochodzi z wysłuchiwania dowcipów, ale po prostu z spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną. I to właśnie ten społeczny aspekt odgrywa tak ważną rolę w korzyściach zdrowotnych płynących ze śmiechu. Nie możesz cieszyć się śmiechem z innymi ludźmi, chyba że poświęcisz czas, aby naprawdę się z nimi zaangażować. Kiedy zależy Ci na kimś na tyle, by wyłączyć telefon i naprawdę połączyć się twarzą w twarz, angażujesz się w proces, który przywraca równowagę układu nerwowego i hamuje obronne reakcje na stres, takie jak „walcz lub uciekaj”. A jeśli też się pośmiejecie, oboje poczujecie się szczęśliwsi, bardziej pozytywnie nastawieni i bardziej zrelaksowani — nawet jeśli nie jesteś w stanie zmienić stresującej sytuacji.

Jak wprowadzić do swojego życia więcej śmiechu

Śmiech jest twoim prawem z urodzenia, naturalną częścią życia, która jest wrodzona. Niemowlęta zaczynają się uśmiechać w pierwszych tygodniach życia i śmiać się głośno w ciągu kilku miesięcy po urodzeniu. Nawet jeśli nie dorastałeś w domu, w którym śmiech był powszechnym dźwiękiem, możesz nauczyć się śmiać na każdym etapie życia.

Zacznij od zarezerwowania specjalnych chwil na szukanie humoru i śmiechu, tak jak w przypadku ćwiczeń, i buduj od tego momentu. W końcu będziesz chciał włączyć humor i śmiech w tkankę swojego życia, znajdując je naturalnie we wszystkim.

Gdy śmiech, humor i zabawa staną się częścią twojego życia, twoja kreatywność rozkwitnie, a nowe okazje do śmiechu z przyjaciółmi, współpracownikami, znajomymi i bliskimi będą się pojawiać codziennie. Śmiech przenosi cię na wyższy poziom, gdzie możesz patrzeć na świat z bardziej zrelaksowanej, pozytywnej i radosnej perspektywy.

Książki, które GWARANTUJĄ częste wybuchy ŚMIECHU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *