Depilacja: jakich kosmetyków najlepiej do niej używać?

Depilacja to wciąż dla wielu temat wstydliwy, gdy tymczasem jest to jedna z wielu zwykłych czynności pielęgnacyjnych. Coraz więcej ludzi decyduje się nawet na specjalne zabiegi depilacyjne, jednak większość wciąż woli dokonać depilacji samodzielnie. Pomocne będą w tym różne kosmetyki, m.in. wosk, balsamy i specjalne żele. Jak dobrać kosmetyki do depilacji?

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem polega na mechanicznym usunięciu włosków przy wykorzystaniu właśnie wosku. Wosk nakłada się na skórę, która ma zostać poddana zabiegowi, a następnie usuwa się go – najlepiej jednym, szybkim ruchem. Dzięki temu nie tylko sam zabieg jest mniej bolesny, ale także bardziej skuteczny, zwłaszcza, że głównym celem jest wyrwanie cebulek włosków. Wiele osób zresztą nie lubi tej metody depilacji właśnie ze względu na ból. Z drugiej strony zabieg jest stosunkowo szybki, a do tego dokładny, a na rynku pojawiają się woski, które sprawiają, że depilacja jest jeszcze mniej problematyczna.

Depilacja maszynką

Niektóre osoby nie są jednak w stanie przekonać się do depilacji woskiem, w wyniku czego sięgają np. po maszynki jednorazowe lub maszynki z wymiennym ostrzem. Aby prawidłowo wydepilować daną partię ciała za pomocą maszynki, należy ją jednak odpowiednio przygotować. W innym wypadku łatwo o zacięcia, ponadto skóra już po goleniu staje się sucha i podrażniona. Wskazane jest używanie kremów i pianek do golenia nóg, które nie tylko ułatwią samą depilację, ale także zabezpieczą skórę przed negatywnymi skutkami.

Pielęgnacja po depilacji

Należy też pamiętać, że niemniej ważna od samej depilacji jest pielęgnacja skóry już po zabiegu. Warto zaopatrzyć się w specjalny balsam nawilżający i kojący, dzięki któremu będzie można uniknąć podrażnień, a także przesuszenia typowego dla skóry po depilacji. Balsamy, żele i kremy warto także dobierać uwzględniając nie tylko metodę depilacji, ale także kondycję skóry. Możliwe, że w niektórych przypadkach konieczne będzie zaopatrzenie się w preparaty o mocniejszym działaniu nawilżającym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *