10 powodów, żeby kupić książkę jako prezent

Przygotowywanie podarków potrafi nastręczać trudności. Czasem nie jesteśmy pewni, co i komu ofiarować? Na szczęście istnieje pomysł, który zawsze się sprawdza. 10 powodów, żeby kupić książkę jako prezent, szybko nas o tym przekona.

Każdego roku, gdy nadchodzi czas przygotowywania świątecznych podarków, zaczynamy odczuwać zdenerwowanie. Na głowie mamy dziesiątki ważnych spraw, a tu trzeba jeszcze myśleć o niespodziankach. Najczęściej zadajemy sobie pytanie. Co kupić na prezent? Chcemy bowiem sprawić obdarowywanym przyjemność.

Na wielogodzinne wyprawy do sklepów najczęściej nie mamy ochoty. Żal nam czasu, który stracimy, przeglądając produkty i wystając w kolejkach. To jednak szansa, by natknąć się na coś, co zwróci naszą uwagę i zda się na podarek dla konkretnej osoby, więc jesteśmy gotowi na poświęcenia. Nie musi jednak tak być. Okazuje się, że od lat książka uznawana jest za jeden z najlepszych prezentów. Konkuruje ona jedynie z kosmetykami i bonami podarunkowymi. Spośród setek opcji, te trzy zawsze okazują się najchętniej wybierane.

Szukamy pomysłów na niedrogie, uniwersalne, a do tego atrakcyjne i oryginalne podarki. Wszystkie te oczekiwania zaspokoi książka. To jedyna rzecz, jaką możemy podarować bez obaw, że ktokolwiek poczuje się rozczarowany.

10 powodów, żeby kupić książkę jako prezent, przekona nas, że dobra lektura to najlepszy wybór. Dzięki temu problem, by znaleźć właściwe, ciekawe upominki dla kogokolwiek z pewnością nas ominie. Książka na prezent to doskonały pomysł i czas się o tym przekonać.

A może „TAJEMNICZA KSIĄŻKA” – doskonały pomysł na prezent pod choinkę – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/oczarowani-tajemnicza-ksiazka-czyli-akcja-oceniaj-ksiazki-okladce-wydawnictwa-psychoskok/

10 powodów, żeby kupić książkę jako prezent

Powody, żeby kupić książkę jako prezent w zasadzie, można mnożyć bez końca. Wymyślanie setek argumentów nie do końca ma jednak sens. Po kilkunastu pierwszych mniej uważnie będziemy zerkać na kolejne, a poznając te z końca, zapomnimy już o początkowych. Wystarczy nam więc te dziesięć.

1. Książka to prezent, który można otwierać wiele razy. Absolutnie nie jest to przesadzone stwierdzenie. Za pierwszym razem rozchyla się pakunek i odkrywa, że w nasze ręce trafiła świetna lektura. Następnie w dogodnym momencie otworzymy ją, by przeczytać, a czynność tę zawsze możemy powtórzyć. Za każdym razem najpewniej zwrócimy uwagę w treści na coś innego.

2. Książka gwarantuje obdarowywanemu poznanie nowych miejsc i osób. To trochę tak, jakbyśmy oferowali komuś pełne wrażeń wojaże. Zagłębiający się w treść zawsze bowiem „przemieszcza się” w czasie i miejscu, a na czytelniczej drodze napotka niejedną postać.

3. Książka nie jest krótkotrwałą przyjemnością. Już sam fakt, że czytanie zajmuje trochę czasu, a często lubimy realizować je w ciągu kilku dni, sprawia, że książkowy podarek będzie sprawiał nam przyjemność wielokrotnie. Oczywiście za jakiś czas możemy powtórzyć delektowanie się lekturą.

4. Atrakcyjność i przydatność książki się nie wyczerpie. Jest to jeden z niewielu ponadczasowych i niedezaktualizujących się upominków. Nie jest objęty on terminem ważności, a z czasem potrafi stać się nawet ciekawszy. Ponadto potrafi emocjonować czytelników bez względu na swój „wiek”.

5. Książka to prezent o prozdrowotnych i relaksujących właściwościach. Dowiedziono, że czytanie odpręża, zapobiega nudzie oraz melancholii, powoduje korzystne zmiany w mózgu, a nawet chroni przed chorobą Alzheimera. Obdarowywany może mieć więc pewność, że staramy się zadbać o jego kondycję i dobry nastrój.

6. Książka to prezent, którym można się dzielić. To bardzo przydatna cecha książek. Po przeczytaniu możemy zaoferować jej poznanie innym. Dzięki temu jedna rzecz sprawi mnóstwo radości wielu osobom.

7. Książka na prezent to doskonały pomysł dla każdego. Płeć i wiek nie ma znaczenia. Indywidualne upodobania także nie stanowią przeszkody, bo ilość gatunków, które znajdziemy na rynku, jest gwarancją, że dla wszystkich znajdzie się pasjonująca lektura. Dla pewności sprawdźmy, czy książka to naprawdę prezent dla każdego.

Książka na prezent dla mamy

Pomysł świetny, bo wiadomo, że panie czytają więcej niż panowie. Odpowiednia, poruszająca pozycja z pewnością sprawi przyjemność mamie, która, jak każda kobieta, lubi przeżywać emocjonujące historie.

„W kierunku zachodzącego słońca” to doskonała, pełna romantyzmu powieść, którą pokocha każda mama. Lektura oferuje namiętne uniesienia, pasjonujące podróże oraz nieco niebezpieczeństw. Główna bohaterka to młoda, piękna Susana. Dobrze wie ona, czego chce i stara się to osiągać. Niestety przed nią sporo nieoczekiwanych wyzwań. Jej uczuciowe życie nie ma się najlepiej. Dawny partner okazał się niegodny zaufania. Niebawem pozna jednak właściwego mężczyznę, choć przed tym uczuciem wiele wyzwań.

Książka na prezent dla taty

To z pewnością wyśmienity pomysł, bo w wolnym czasie panowie lubią odpoczywać przy lekturze. Oczywiście panowie lubią nieco inne doznania niż panie, więc postawmy na odwołania do rzeczywistości i literaturę faktu.

„Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. II” będzie doskonałym prezentem dla taty. Ta pozycja prezentuje różnej maści zdarzenia, które swego czasu wstrząsnęły opinią publiczną. Znajdują się tam opisy czynów o niskiej szkodliwości społecznej, ale i odrażające zbrodnie. To mocna, dopełniona ilustracjami literatura faktu, która trafiła na rynek dzięki analizie kronik sądowych i materiałów dowodowych.

Książka na prezent dla młodzieży to także doskonała opcja

Okazuje się, że młodzi czytelnicy bardzo chętnie sięgają po lektury.

Wiara Nadzieja Miłość – Monika Jagodzińska

„Wiara, nadzieja, miłość” to wspaniała książka  dedykowana młodzieży. Główna bohaterka, uczennica ostatniej klasy gimnazjalnej jest nieco nieśmiała. Ma problem, by otworzyć się na innych i kogokolwiek obdarzyć pełnym zaufaniem. Gdy nowo poznany chłopak obśmieje ją w internecie, uzna ona, że problem tkwi w niej. Zagubiona, popadnie w anoreksję. Przednią kolejne trudności, bo z czasem będzie musiała pogodzić się ze śmiercią przyjaciółki i nauczyć, ufnie kroczyć dalej. Ta piękna opowieść kryje w sobie trzy klucze do sumienia.

Książka na prezent dla dziecka to sprawdzony sposób na wywołanie uśmiechu na dziecięcej buzi

Wszyscy wiemy, że czytanie pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, więc książkowych podarków nie może zabraknąć.

„Wyjątkowi są wśród nas” to książka dla małych czytelników, którzy powinni poznać ją wraz z rodzicami. Poznamy nietypowych i bardzo sympatycznych bohaterów. Na przykład Pomaludka, czy misia Grizliego.  Zdają się oni zupełnie inni, ale w rzeczywistości są bardzo podobni. Ta piękna i mądra książeczka porusza temat tolerancji i akceptacji.

Książka na prezent dla seniora to także doskonały pomysł

Dojrzali, doświadczeni życiowo czytelnicy potrafią docenić wartościowe lektury. Spójrzmy więc, co możemy im zaoferować:

Książka na prezent dla dziadka to „Od niechcenia”. Jest to fabularyzowana biografia, a w niej wspomnienia z czasów  PRL-u. Oczywiście wszystkie z przekąsem i na wesoło, więc będzie z czego się pośmiać. Wraz z bohaterem Andrzejem czytelnik będzie podróżował od końca lat sześćdziesiątych do dzisiejszych dni. Przypominanie trudnych czasów III Rzeczpospolitej, będzie pasjonujące. Długie kolejki, imprezy, dostęp do pieniędzy polowania, czy  małżeńskie zdrady, to nie wszystko, na co można liczyć.

Książka na prezent dla babci to „Bankiet wysuszonych kasztanów”. Głównymi bohaterkami tej zabawnej, a jednocześnie bardzo życiowej pozycji są przesympatyczne staruszki. Poznają się one w szpitalu na oddziale geriatrycznym. Miejscu uznawanym za ponure, ale dzięki tym panią takie nie będzie. Swym podejściem do życia dowodzą one, że cieszyć należy się każdą chwilą. Nigdy nie jest za późno, by przeżyć coś wspaniałego.

Powody, żeby kupić książkę jako prezent – praktycznie i na wesoło

8. Książka to niedrogi podarek. Nie sposób nie zauważyć, że w cenie od kilku, kilkunastu do kilkudziesięciu złotych nabędziemy pięknie wydaną pozycję. Tak niewielka cena za tak trwały upominek to prawdziwa okazja.

9. Książkę łatwo się pakuje. To wymiar praktyczny. Jak wiemy niektóre przedmioty trudno ładnie opakować, ale lektur to nie dotyczy. Zmieścimy ją w gotowej torebce lub pięknie owiniemy w ozdobny papier.

10. Książka przyda się nawet tym, którzy nie czytają. Najprzyjemniej jest liczyć, że z czasem zachęcą się do czytania, ale nawet jeśli nie, pięknie ozdobią książką półkę.

Wymienione 10 powodów, żeby kupić książkę jako prezent, powinno przekonać każdego. Bardziej wyjątkowego, uniwersalnego i atrakcyjnego podarku po prostu znaleźć się nie da. Pamiętajmy o tym, by w porę wybrać najodpowiedniejsze dla każdego lektury.

Książki, które warto przeczytać – zapraszamy do zapoznania się z polecanymi książkami.
Czytaj z nami dobre, ciekawe książki. Nowości książkowe.

http://www.psychoskok.pl/ksiazki/

2 komentarze do “10 powodów, żeby kupić książkę jako prezent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *