Poznaj tajemniczy świat Adlera

Marta Merriday, autorka pięknie napisanej barwnej powieści „Adler. Tajemnica zamku Bazina” akcję książki przeniosła w niezwykłe zakątki Wielkiej Brytanii. Główny bohater Adler, pojawia się małym miasteczku Pelham, aby wyjaśnić zagadkowe wydarzenia, które mają tam miejsce. Wplątuje się w szereg przygód, zadziera z lokalnymi myśliwymi, arystokratami i naukowcami, a także staje oko w oko z bestiami nie z tego świata.

Okazuje się, że ruiny zamczyska w Pelham zamieszkuje szajka rosyjskich kłusowników, z którymi Adlerowi przyjdzie się nie raz zmierzyć. Czy będą to urocze starcia?

Autorka, żeby wprowadzić odrobinę zamieszania w sennym angielskim miasteczku, jakim jest Pelham, wciela dzikich łowców z odległej Syberii. Bazin, monarcha dzikiej grupy, jest w stanie nie tylko biegle władać z prymitywną bronią myśliwską – jednocześnie jest osobliwym człowiekiem interesu. Administruje na zamku nieczystą, chociaż bardzo sprytną działalność. Jaką? Naturalnie to będzie starał się ustalić Adler, potomek legendarnego szkockiego tropiciela baobabów, który przebył rosyjski Daleki Wschód, idąc ich tropem. Jednego z nich spotkał w górach Sichote-Aliń. A jeśli chodzi o zagadkowe zwierzęta w angielskim lesie, to nie znalazły się tam przypadkowo. Sprawę analizuje Adler – zagorzały młody zoolog, podróżnik i myśliwy.

Powieść została starannie wydana w twardej oprawie, dostępna jest również jako ebook oraz audiobook (czyta Leszek Filipowicz), których fragmenty możecie przeczytać oraz posłuchać poniżej.

Informacje o książce na stronie – http://www.pl.martamerriday.com/

http://www.psychoskok.pl/produkt/adler-tajemnica-zamku-bazina/

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11075/idziesz-do-lasu-uwazaj-na-baobary

W powieści Marty Merriday królestwo zwierząt jest na tyle potężne, iż jest w stanie przeciwstawić się ludziom. W powieści świat przyrody jest zarazem niezwykły i złowrogi. Zaprezentowany przez autorkę świat kryje masę niedopowiedzeń i tajemnic. Daje czytelnikowi możliwość wysuwania wniosków, jednocześnie do końca trzyma w napięciu i gorączkowym oczekiwaniu. Powieść można polecić każdemu, kto lubi niesamowite historie z dreszczykiem emocji i wartki akcjami.

Przeczytaj – Wywiad z autorką – „Adler to trochę taki mój alter ego” – wywiad z Martą Merriday

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *