Książka, która zmieniła patrzenie na choroby… o psychoanalitycznej psychosomatyce słów kilka.

Gdy chorujemy zwykle idziemy do lekarza, dostajemy tabletki, czy też stosujemy inną terapię, w ten sposób rozwiązujemy sprawę. Co jednak w przypadkach, w których pod chorobą kryje się coś więcej? Co w przypadkach, w których dana dolegliwość się powtarza, a lekarz już nie ma pomysłu …

Poznaj szczegóły

Książki, dzięki którym pokochasz czytanie

„Postanów sobie czytać codziennie, choćby przez kwadrans, po roku odczujesz skutki…” – zaproponował kiedyś Henryk Mann. Zapewne wiele osób zaufało jego słowom i przyjęło wyzwanie. W końcu książki to niezwykłe przedmioty przenoszące nas w odległe miejsca i czasy. Jednak w natłoku codziennych obowiązków zapominamy, jaką radość może …

Poznaj szczegóły

Poznaj tajemniczy świat Adlera

Marta Merriday, autorka pięknie napisanej barwnej powieści „Adler. Tajemnica zamku Bazina” akcję książki przeniosła w niezwykłe zakątki Wielkiej Brytanii. Główny bohater Adler, pojawia się małym miasteczku Pelham, aby wyjaśnić zagadkowe wydarzenia, które mają tam miejsce. Wplątuje się w szereg przygód, zadziera z lokalnymi myśliwymi, arystokratami …

Poznaj szczegóły

Blogerze – napisz książkę, wydaj e-booka

Czy kiedykolwiek myślałeś o dzieleniu się swoją wiedzą z innymi? Jeśli lubisz pisać, wydanie własnej książki (w formie drukowanej lub tylko jako e-book) może być idealnym pomysłem dla Ciebie. A może właśnie prowadzisz własnego bloga i posiadasz dużą liczbę odbiorców, posiadasz gotowe treści na własnej …

Poznaj szczegóły

Co najchętniej czytają mężczyźni?

Mężczyźni podobnie jak panie mają swoje czytelnicze upodobania. Największą popularnością zdaje się cieszyć literatura faktu, kryminały i sensacja. Nie bez przyczyny mawia się, że panowie lubią silne wrażenia, nieprzewidywalne i sensacyjne zwroty akcji. Podobnie jak kobiety, mężczyźni chcą móc utożsamiać się z bohaterami. Literacki świat …

Poznaj szczegóły

„Wykop” – Andriej Płatonow Tłumaczenie Aleksander Janowski

Książka z pogranicza prozy egzystencjalnej i absurdu odzwierciedlającą jednak sowiecką rzeczywistość. Sprzeczność? Nie, to proza Platonowa, zamierzona mieszanka pustej nowomowy partyjnej, języka „chłopsko-robotniczego” i pozornie bez-sensownego gaworzenia.

Poznaj szczegóły