Co najchętniej czytają mężczyźni?

Mężczyźni podobnie jak panie mają swoje czytelnicze upodobania. Największą popularnością zdaje się cieszyć literatura faktu, kryminały i sensacja.

Nie bez przyczyny mawia się, że panowie lubią silne wrażenia, nieprzewidywalne i sensacyjne zwroty akcji. Podobnie jak kobiety, mężczyźni chcą móc utożsamiać się z bohaterami. Literacki świat ma bowiem pozwalać przeżywać silne emocje i wcielać się w różne role. Popularnością cieszą się niezłomne, silne fizycznie i psychicznie postacie. Bohaterowie, rycerze, żołnierze, niebezpieczni piraci, butni przestępcy, poszukiwacze skarbów i przygód nigdy nie wychodzą z mody. Fikcja pozwala poznać dziesiątki takowych bohaterów wraz z nimi doświadczać niecodziennych przeżyć.

 

Mężczyźni chętnie czytają kryminały, sensację i fantastykę. W kategorii, książki dla niego, wysokie noty zyskuje również literatura faktu. Oczywiście nie można zapomnieć o indywidualnych upodobaniach i czytelniczych potrzebach. To wyznaczniki, które powinny podpowiadać nam jaka książka okaże się najlepsza dla konkretnego mężczyzny.

 

Polecane książki dla facetów na stronie – http://tylkorelaks.pl/72-ksiazki-dla-mezczyzn

 

Wszystkich, najciekawszych i najchętniej wybieranych lektur nie sposób wymienić. Poszukując odpowiedzi na pytanie. Co najchętniej czytają mężczyźni? Warto wymienić, najlepsze książki z konkretnych gatunków literackich.

Książki sensacyjne oferują niezapomniane, często skrajne emocje. Zaskakujące zbiegi okoliczności, dynamiczna akcja i nieprzewidywalne wydarzenia nie rozczarują żadnego pana.

„Kruszenie odmieńca” to książka napisana przez Zenona Celegrata, uznanego za wielkopolskiego Kuklińskiego. Ta jedna informacja w zasadzie wystarczy, by zachęcić do lektury. Celegrat podobnie jak Ryszard Kukliński działał przeciwko władzom PRL i został zwerbowany przez CIA. Książka przybliży nam wiele ciekawych szczegółów. Główny bohater nie bez przyczyny zostanie ofiarą dawnych metod stosowanych przez służby specjalne PRL. W trakcie przesłuchiwań będzie bity, a ostatecznie zostanie agentem UB. By zemścić się na znienawidzonych służbach, będzie gotowy zrobić wiele. To dlatego poszukując azylu, wstąpi do wojska, a z czasem jako radzista, wesprze swymi działaniami CIA. Tę książkę trzeba przeczytać, bo fikcja świetnie zakamuflowała wiele faktów.

 

http://www.psychoskok.pl/produkt/kruszenie-odmienca

Książki kryminały, thrillery to kolejny obszar interesujący panów. Znajdziemy tu historie pełne mrocznych zagadek.

 

„RIESE tam, gdzie śmierć ma sowie oczy” przybliża tajemnice projektu budowlanego o kryptonimie Riese. W niewyjaśnionym celu realizowali go Niemcy podczas II wojny światowej. By poznać arkana okrytej wieloma legendami sprawy, przeniesiemy się do roku 1946 do Głuszycy. Do tej niewielkiej miejscowości położonej w Górach Sowich, jesienną porą przybędzie tajemniczy mężczyzna. Jego, jak i dowództwo NKWD oraz Urząd Bezpieczeństwa w Wałbrzychu interesują wykute w skałach sztolnie. O tym, czego szukali oni wszyscy, przekonamy się dopiero wiosną 1992 roku. We wrocławskim oddziale komisji badającej zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu pracę rozpocznie sędzia Laura Szeliga. Kobieta szybko wejdzie w posiadanie cennych dokumentów. Odkrywane tajemnice zaskoczą ją jednak bardziej, niż mogła się tego spodziewać. Wiele osób nadal jest gotowych, poświęcić wszystko, by o kompleksie RIESE nikt nie poznał prawdy.

http://www.psychoskok.pl/produkt/riese-smierc-sowie-oczy

Literatura faktu to jeden z najpopularniejszych działów. Znajdziemy tu sensacyjne doniesienia i nieznane fakty.

 

„Historie kryminalne. Wiek XIX – Część I” to mocna literatura faktu. Przekonamy się, że przestępcy od zawsze żyli wśród nas. Świat wcale nie stał się gorszy, kiedyś nie było jedynie tak skutecznych mediów. Pospolite przestępstwa, wykroczenia o niskiej szkodliwości i przerażające zbrodnie zdarzały się zawsze. Dzięki źródłom historycznym powstała ta wyjątkowa pozycja. Wkroczymy w przestępczy półświatek, by poznać motywy i portrety zbrodniarzy. Przyjrzymy się sąsiedzkim waśnią, drobnym nadużyciom, korupcyjnym aferom, ale i malarycznym mordom.

http://www.psychoskok.pl/produkt/historie-kryminalne-wiek-xix-czesc-1

Książki fantasy mają wielu męskich zwolenników. Właśnie dlatego zwraca uwagę, choć jedna, znakomita książka z kategorii fantastyka, fantasy, science fiction.

Nie szukając daleko, skupmy się na jednym z najnowszych tytułów. „Zakon Achawy. Tom 1” zabierze nas do świata Achawów, Eowitów, Druidów, Magów, czy Aniołów. Tutaj realizm miesza się z magią. Zachwyca wszechobecne piękno, ale przeraża okrucieństwo. Achawici muszą bowiem toczyć nieustane boje. Zmagać się z bestiami, wampirami, demonami, czy nekromantami w obronie Arystokracji królestw i ich mieszkańców. Sprzymierzeńcami Achawitów są Eowici, ale czy zdołają pokonać siły zła?

http://www.psychoskok.pl/produkt/zakon-achawy-tom-1

Wskazane książki dla mężczyzn to propozycje na dobry początek. Rozbudzony, czytelniczy apetyt zachęci, by poszukiwać kolejnych tytułów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *