Wybielanie zębów: jakie metody są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów staje się coraz popularniejszym zabiegiem. Na rynku pojawia się też coraz więcej preparatów, które umożliwiają wybielenie zębów w domu. Jest też sporo zwolenników metod naturalnych, jednak część z nich może się okazać szkodliwa dla zębów.

Dlaczego zęby się przebarwiają?

Przyczyn przebarwiania się zębów może być wiele. Zawsze jednak przebarwienia to efekt nagromadzenia się barwników na powierzchni szkliwa. Czasem jest to spowodowane chorobami genetycznymi, czasem – schorzeniami takimi jak zaburzenia hormonalne czy choroba trzustki. Bardzo często jednak do przebarwienia się zębów doprowadzamy sami – pijąc np. zbyt często mocną herbatę lub kawę czy paląc papierosy. W pierwszej kolejności warto zatem ograniczyć czynniki, które mogą przyczynić się do przebarwiania zębów. Następnie warto podjąć działania, które pomogą w odzyskaniu pięknego, białego uśmiechu.

 

Jak wybielać zęby?

Są różne metody wybielania zębów. Część osób jest zwolennikami metod naturalnych, takich jak chociażby wybielanie za pomocą domowej mieszanki z soku z cytryny. Wiele z tych metod nie jest jednak bezpieczna, a ich stosowanie może wręcz pogorszyć stan zębów, np. osłabiając szkliwo. Z tego względu lepszym pomysłem jest wybór jednej z dwóch opcji – profesjonalnego zabiegu w gabinecie stomatologicznym lub użycie specjalnego preparatu.

W przypadku profesjonalnego zabiegu należy jednak liczyć się z tym, że jego koszty mogą być stosunkowo wysokie, a także z tym, że zabieg trzeba będzie powtórzyć. Z tego względu sporo osób decyduje się jednak na użycie preparatów dostępnych na rynku.

 

Preparaty na wybielanie zębów

Przykładem typowego preparatu wybielającego zęby jest pasta do zębów Blanx White Shock. To dla wielu osób zdecydowanie najwygodniejsze sposób na szybkie wybielenie zębów – wystarczy tylko regularnie używać pasty. Blanx White Shock zawiera specjalny składnik aktywowany przez światło, który pomaga w rozjaśnieniu zębów. Blanx White Shock to oczywiście tylko jeden z wielu preparatów na rynku, dostępny jest też nie tylko w postaci pasty, ale np. płynu do płukania jamy ustnej. Dzięki temu każdy może wybrać taką formę preparatu, jaka przypadnie mu do gustu najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *