Czym ocieplić drewniany strop?

Ocieplenie stropu drewnianego jest świetnym rozwiązaniem w przypadku domów, w których poddasze pozostaje przestrzenią nieużytkową. Aby jednak spełniało ono swoją funkcję w stu procentach konieczne jest prawidłowe wykonanie projektu izolacji i jego realizacja. Dowiedz się więcej!

Wybieramy odpowiednie materiały do wykonania ocieplenia stropu drewnianego

Materiałem do ocieplania stropów drewnianych najczęściej polecanym przez specjalistów z Knauf Insulation (http://www.knaufinsulation.pl/produkty/welna-mineralna) jest bez wątpienia wełna mineralna. Choć w przypadku termoizolacji elewacji budynków nie do końca uzasadniony prym wiedzie wciąż popularny styropian, zalet wełny mineralnej w przypadku izolacji montowanych we wnętrzach budynków nie da się nie zauważyć. Dlaczego warto wybrać ją również wówczas, gdy chcesz oddzielić nieużytkowe poddasze od ogrzewanej części budynku?

 

Świetne parametry izolacyjne

Najważniejszą z zalet nowoczesnej wełny mineralnej są przede wszystkim jej świetne parametry izolacyjne. Wśród produktów marki Knauf Insulation znajdziesz wygodne w montażu maty i płyty wykonane z materiału, którego współczynnik przenikania ciepła deklarowany przez producenta (czyli tak zwana lambda, oznaczana symbolem λ) może wynosić od 0,040 W/mK do zaledwie 0,33 W/mK! Tak niska lambda jest właściwie nieosiągalna dla producentów styropianu. W przypadku tego materiału standardem jest stosunkowo wysoki współczynnik przenikania ciepła utrzymujący się na poziomie od 0,045 W/mK do 0,040 W/mK. Oznacza to wyższe zużycie energii potrzebne do ogrzania budynku, czyli wyższe koszty jego eksploatacji. Nie daj się więc zwieść nieco niższym cenom styropianu i wybierz energooszczędne i lepsze dla środowiska rozwiązanie, które zagwarantuje Ci niższe opłaty za ogrzewanie.

 

Bezpieczeństwo i ochrona przeciwpożarowa

Podczas wykonywania izolacji termicznej budynków, w których wykorzystano drewniane elementy konstrukcji nie wolno Ci zapomnieć o bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Należy tu podkreślić, że choć styropian uznaje się za stosunkowo bezpieczny materiał izolacyjny, nie gwarantuje on aż takiej ochrony, jaką dają różne rodzaje wełny mineralnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *