Czy drewniane okna to dobra alternatywa dla okien z PVC?

Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną oraz troską o zdrowie i komfort mieszkańców, coraz więcej osób zastanawiając się nad wyborem odpowiednich materiałów wykończeniowych do swojego domu czy mieszkania stawia na artykuły z naturalnych materiałów. Jednym z kluczowych elementów, na które warto zwrócić uwagę, są okna. Na rynku dostępne są różne rodzaje okien, ale czy drewniane okna mogą być dobrą alternatywą dla tych wykonanych z PVC? W naszym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu.

Okna drewniane – zalety i właściwości

Drewniane okna to często wybierane rozwiązanie głównie ze względu na ich estetykę i naturalny wygląd. Drewno jest materiałem pochodzącym z odnawialnych źródeł, co sprawia, że okna drewniane w porównaniu z oknami PVC są produktami ekologicznymi. Ponadto drewno charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz akustycznymi, co przekłada się na mniejsze straty ciepła oraz lepsze wyciszenie wnętrz.

Poprawna konserwacja i odpowiednia pielęgnacja drewnianych okien mogą znacznie wydłużyć ich żywotność i sprawić, że posłużą nam przez wiele lat. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że drewno jest materiałem łatwo poddającym się renowacji – w przypadku uszkodzeń czy zarysowań istnieje możliwość naprawienia okien bez konieczności wymiany całego elementu.

Okna drewniano-aluminiowe – innowacyjne połączenie

Jeśli chodzi o okna drewniano-aluminiowe, łączą one w sobie zalety drewna i aluminium. Aluminiowa nakładka zewnętrzna chroni drewniane elementy przed działaniem czynników atmosferycznych, co przyczynia się do ich jeszcze lepszej trwałości i odporności na warunki zewnętrzne. W efekcie, okna drewniano-aluminiowe cechują się długą żywotnością oraz niewielkim nakładem konserwacji i pielęgnacji.

Poznaj – Drewnex – twój partner w ogrzewaniu domu

Warto wspomnieć także o szerokim wachlarzu możliwości wykończenia, które oferują okna drewniano-aluminiowe. Dzięki różnorodnym kolorom i fakturze aluminium oraz możliwości wyboru rodzaju zastosowanego w nich drewna, można idealnie dopasować okna do stylu budynku czy wnętrza.

Rodzaje okien drewnianych

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele rodzajów drewnianej stolarki okiennej. Jednym z najbardziej cenionych producentów jest firma ABA Wiktorczyk. Oferuje ona zarówno okna drewniane, jak i okna drewniano-aluminiowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Wysoka jakość wykonania oraz dbałość o szczegóły gwarantują zadowolenie z użytkowania przez długie lata.

W ofercie firmy ABA Wiktorczyk znajdziemy okna wykonane z różnych gatunków drewna, m.in. takich jak sosna, meranti czy dąb. Dzięki temu klienci mają możliwość wyboru okien o różnych właściwościach i wyglądzie, adekwatnych do własnych oczekiwań. Firma oferuje również wysokiej jakości wyposażenie w postaci uszczelek, okuć oraz szyb zespolonych, które wpływają na jeszcze lepsze parametry termiczne i akustyczne okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *