Dlaczego warto szkolić się on-line?

Wraz z rozwojem internetu, pojawiły się nowoczesne metody edukacji. W przeciwieństwie, do tradycyjnych metod, umożliwiają one całkowicie niestacjonarną naukę, w elastycznym czasie. Są to rozmaite kursy i szkolenia on-line, które z każdym rokiem odnoszą coraz większe sukcesy na rynku. W niniejszym artykule powiemy o korzyściach, jakie ze sobą niosą szkolenia e-learningowe oraz z jakich szkoleń warto skorzystać.

Kursy internetowe – jak wyglądają?

Kursy internetowe (takie jak te ze strony szkolenia24h.pl/oferty/typ_e-learning/) z reguły podzielone są na dwie składowe: część promocyjną, darmową oraz część płatną. Darmowa jest dostępna dla szerokiej publiczności, głównie za pośrednictwem YouTube. Prezentuje ona informacje, będące przedmiotem kursu, w pigułce, zachęcając do zagłębienia się w temacie. Oczywiście, są to informacje o wysokiej wartości merytorycznej, jednak jeżeli chcemy poznać temat lepiej, konieczne może się okazać wykupienie płatnego kursu. W tym miejscu u wielu osób pojawiają się obawy. W internecie jest pełno naciągaczy i nagła zachęta do wykupienia kursu może wydawać się podejrzana lub irytująca. Należy pamiętać jednak, że taki kurs jest produktem/usługą, w które prowadzący zainwestowali dużo czasu i pieniędzy. Naturalna jest zatem chęć zarobienia na wyniku pracy. Oczywiście, zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z opiniami dotyczącymi kursu, w celu potwierdzenia wiarygodności. Za konkretną kwotę otrzymujemy najczęściej dostęp do określonej liczby nagrań video, webinarów (seminariów internetowych) oraz materiałów pisemnych. Możliwe jest także otrzymanie darmowego lub płatnego zaproszenia na szkolenia i konferencje „w realu”, przeznaczonego dla zarejestrowanych użytkowników. Z uczestnictwem w kursach wiążą się także rabaty na różne pozycje literackie, czy konsultacje ze specjalistami.

Czytaj – popularne szkolenia, kursy online.

Dlaczego warto korzystać z kursów online?

Szkolenia online mają ogrom zalet. Przede wszystkim dają bardzo wysoką elastyczność. Możesz odtworzyć film lub przeczytać artykuł w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu na Ziemi. Choć w obecnej sytuacji, większe znaczenie ma fakt, że po prostu jest to doskonałe narzędzie do uczenia się w domu. W przeciwieństwie do stacjonarnej edukacji, która bardzo cierpi na wszelkich naszych niedyspozycjach, czy gorszej kondycji, tutaj nie ma to znaczenia. Jeżeli źle się czujesz, możesz w każdej chwili zatrzymać edukację i wrócić do niej w innym terminie. Kilka informacji jest niezrozumiałych? Spokojnie, można przewinąć wybrany fragment i obejrzeć go jeszcze raz. Szkolenia internetowe sprawdzają się szczególnie dobrze w tematach związanych bezpośrednio z obsługą programów, programowaniem, czy korzystaniem z komputera. Mogą być w tym przypadku dużo skuteczniejsze od nauczania metodą tradycyjną. Niemniej, z takich kursów korzystają wszystkie branże.

Warto wspomnieć, że poza wyłożeniem samej teorii, kursy często kreują społeczności, których członkowie wspierają się nawzajem oraz wspólnie podejmują się rozmaitych inicjatyw. Kursy z wyższej półki obejmują także klienta fachową opieką, która pozwala na rozwianie wątpliwości i łatwe wykorzystanie wiedzy w praktyce.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów online – kursy24h.pl/oferty/typ_e-learning/

Z jakich kursów korzystać, jakie szkolenia warto robić?

To zależy. Część kursów oferuje wiedzę specjalistyczną, zawodową. Jeżeli jakiś kurs pokrywa się z planowaną ścieżką kariery, warto z niego skorzystać. Jeśli oprócz wiedzy, zależy nam na punkcie w CV, koniecznie trzeba zapoznać się z tym, jak ów kurs jest odbierany przez pracodawców i czy wystawia odpowiednie referencje i certyfikaty. Istnieją także kursy uniwersalne, dotyczące np. inwestowania, obsługi Excela, czy nauki angielskiego. Uczenie się uniwersalnych umiejętności praktycznie zawsze się przydaje, niezależnie od zawodu. Warto natomiast zacząć od choćby podstawowego zgłębienia tematu, opartego na darmowych materiałach, by nie wpakować się w subskrypcję kursu, który nie spełni naszych oczekiwań.

Jeśli chcemy zacząć prowadzić własne szkolenia e-learningowe i zastanawiamy się, jakie tematy przedstawić, odpowiedź jest wręcz banalna – takie, jakie nas interesują i na których dobrze się znamy. Brak wiedzy w obszarach nam obcych, czy nieautentyczność zostanie od razu wykryta przez odbiorcę. Zamiast rzucać się na modne tematy, warto znaleźć odpowiadającą sobie niszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *