Buty przez Internet – czy warto?

Z reguły uznajemy zakupy w Internecie za bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nam zaoszczędzić czas, ponieważ by zamówić wszystko czego potrzebujemy, nie musimy nawet wychodzić z domu. Są jednak takie produkty – w tym właśnie buty – których kupienie bez wcześniejszego przymierzenia wydaje nam się zbyt dużym ryzykiem. Czy jednak rzeczywiście dobranie odpowiedniego rozmiaru jest tak trudnym zadaniem? Jakie zalety oferuje zakup obuwia online i czy sprawiają one, że mimo wszystko warto zdecydować się na złożenie takiego zamówienia?

Kupując w Internecie oszczędzasz pieniądze

Przeglądając oferty sklepów internetowych łatwo zauważyć różnicę w cenach pomiędzy nimi a stacjonarnymi sklepami obuwniczymi. Nie zawsze są to duże różnice, ale nierzadko zdarzają się też buty tańsze o nawet kilkadziesiąt procent. Wynika to nie tylko z samego faktu niższych cen, ale również z częstych obniżek i promocji oferowanych przez takie sklepy. Z powodu dużej konkurencji sprzedawcy działający w sieci walczą ze sobą o przyciągnięcie klientów właśnie do ich oferty, na czym wiele mogą zyskać konsumenci – to właśnie dlatego tak często pojawiają się wyjątkowe okazje i specjalne zniżki. Jest jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie, z którego korzystają znane sklepy w celu zaoferowania klientom korzystnych warunków, na jakich zakupią swoje nowe buty – na przykład w eobuwie kody rabatowe są regularnie udostępniane i pozwalają na zakupy w niższych cenach.

Jak dopasować buty bez ich przymierzania?

To właśnie kwestia dobrania właściwego rozmiaru jest największym zmartwieniem potencjalnych klientów i często odpycha ich od skorzystania z zakupów online. Jeśli jednak wiemy jak szukać dobrych dla nas butów, zrobimy to nawet przez Internet. Po pierwsze należy pamiętać, że rozmiar sam w sobie nie powie nam wiele, ponieważ obuwie od różnych producentów po prostu wypada inaczej. Nawet jeżeli w większości przypadków dany rozmiar dobrze leży na naszej stopie – zakładanie, że będzie tak zawsze, zdecydowanie nie jest gwarancją udanych zakupów. Ważniejsze niż sam rozmiar są więc tabele rozmiarów, które dokładnie pokazują, jaki jest wymiar danego buta w centymetrach. W ten sposób po zmierzeniu swojej stopy bez problemu wybierzemy dobry rozmiar. Stopę mierzymy od pięty do czubka najdłuższego palca – do otrzymanej długości należy dodać jeszcze około pół centymetra dla większego komfortu obuwia.

Korzystaj z dostępnych możliwości

Jednak samo dobranie właściwego rozmiaru nie gwarantuje nam jeszcze, że po dostarczeniu butów będziemy zadowoleni z ich zakupu – w końcu bardzo dużo zależy też od tego, jak będą wyglądały na stopie. W dodatku otrzymany produkt może być uszkodzony lub po prostu różnić się od tego prezentowanego na zdjęciu. Nie oznacza to, że wydaliśmy pieniądze na marne – towar, z którego nie jesteśmy zadowoleni mamy prawo zwrócić do sklepu w przeciągu 14 dni. Warto zwracać uwagę na kwestie zarówno dostaw, jak i zwrotów już w trakcie poszukiwania swoich nowych butów, ponieważ wiele sklepów oferuje takie usługi za darmo, co oznacza, że klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z przesyłką zamówienia. Korzystając z takich możliwości, jesteśmy w stanie jeszcze bardziej obniżyć wydatki.

Zakup butów przez Internet jest zdecydowanie dobrym pomysłem – pozwala nam to na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Warto jednak pamiętać o dokładnym sprawdzeniu szczegółów każdej interesującej nas oferty, ponieważ tylko w ten sposób zwiększymy swoje szanse na udane zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *