Najlepszy prezent na Walentynki

Wielkimi krokami zbliża się święto zakochanych – Walentynki. Półki w sklepach zaczynają uginać się od drobiazgów w kolorze różu i czerwieni, a z każdej strony bombardują nas komunikaty, co jest najmodniejszym prezentem dla naszej drugiej połówki akurat w tym sezonie. Jak się w tym wszystkim nie pogubić i jak wybrać prezent, który najlepiej trafi w gusta obdarowywanego?

Przesada nie wskazana.

Jak można się domyślać nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Jak mawiają: tyle gustów ile ludzi, więc ciężko podać uniwersalny przepis na dobry prezent. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, jakimi powinniśmy kierować się przy jego wyborze. Pierwszą z nich jest zachowanie umiaru. Nawet jeśli dysponujemy sporą ilością gotówki, nie powinniśmy inwestować w prezenty drogie i luksusowe, gdyż może to wprawić w zakłopotanie osobę, jaką obdarowujemy. Taki gest będzie rozumiany, jako wymagający rewanżu, a przecież nie o to tutaj chodzi. Chyba, że wcześniej ustaliliśmy z bliską osobą, że właśnie takie prezenty sobie dajemy, wtedy mamy wolna rękę i możemy poszaleć z wydatkami.

 

Doskonały pomysł to książki jako prezent na walentynki – http://www.prasa24h.pl/17478/ksiazka-do-kwiatka-na-walentynki.html

 

Długi staż nie musi oznaczać rutyny.

Wydawałoby się, że parom z wieloletnim stażem dużo łatwiej się obdarowywać. W końcu znają się na wylot, wiedzą o sobie prawie wszystko, a już na pewno to, o czym marzą i co chcieliby dostać. Z pewnością świadczy to o ich uczuciu i przywiązaniu, ale kupowanie komuś tego, o czym mówi od dłuższego czasu może być po prostu… nudne. W tym wyjątkowym dniu warto zaskoczyć naszą ukochaną osobę. Podarować jej coś, co na pewno przypadnie jej do gustu, lecz czego się zupełnie nie spodziewa. Nie musi to być prezent o wartości materialnej. Może wspólny wyjazd w romantyczny zakątek, albo spacer w miejsce, które jest dla nas obojga ważne? Znając drugiego człowieka od lat na pewno znajdziemy coś, co go ucieszy i sprawi mu przyjemność.

———

Krótka historia walentynek

Każdego roku, dokładnie 14 lutego obchodzone jest święto zakochanych, czyli Walentynki. Jego nazwa pochodzi od św. Walentego. Według legendy święty złamał zakaz cesarza Klaudiusza II Gockiego i błogosławił śluby młodych legionistów. Było to, ryzykowne posunięcie ponieważ cesarz uznając, że najlepsi legioniści nie posiadają rodziny, zabronił mężczyznom, którzy nie ukończyli 37 lat wstępować w związek małżeński.

Poznaj propozycje książek na walentynki dla niej – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/bukiet-ksiazek-dla-zakochanych/

—————–

A co dla świeżo zakochanych?

Tutaj sprawa jest troszkę trudniejsza, bo jeszcze nie znamy naszego ukochanego na tyle, aby wiedzieć z czego ucieszyłby się najbardziej. To właśnie osoby w pierwszym etapie zakochania mają największy problem z wyborem prezentu. Również dlatego, że chcą zrobić jak najlepsze wrażenie na partnerze. Nie powinniśmy jednak podchodzić do kwestii podarków ze śmiertelna powagą, przecież jeśli drugiej osobie na nas zależy, nawet kompletnie nietrafiony prezent nie sprawi, że jej uczucia wygasną! jeśli nie wiemy co kupić, warto pomyśleć o prezencie, który byłby ciekawy dla nas obojga i przy którym moklibyśmy miło spędzić czas razem. Może to być gra planszowa, w którą będziemy grywać ze znajomymi, puzzle, bilet do kina, na koncert ulubionego artysty, czy romantyczna kolacja. Takie prezenty tworzą piękne wspomnienia i pozwalają cieszyć się nimi razem, a przecież właśnie o to chodzi w święcie zakochanych.

 

Dla tych, którzy Walentynkom mówią stanowcze NIE.

Spora grupa osób deklaruje, że Walentynek nie lubi, nie obchodzi, a tandetne różowe drobiazgi przyprawiają ich o mdłości. Faktycznie, święto to przybrało typowo komercyjny wymiar, nie musimy jednak dać się porwać szałowi zakupów, aby okazać naszej połówce nieco więcej uczucia niż zwykle. Miło spędzony czas, spacer, wycieczka, czy wspólnie obejrzany film znaczą przecież więcej niż obdarowywanie się bielizną w serduszka. A przynajmniej tak być powinno. Nie chodźmy więc z grobową miną między obejmującymi się parami, a zadbajmy o to, aby pokazać naszemu kochanemu człowiekowi, że nam na nim zależy i że czas spędzony z nim jest dla nas cenny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *