Czy warto powierzyć księgowość w obce ręce

Bez względu na to, czy masz bardzo dużą firmę, małe przedsiębiorstwo czy własną działalność gospodarczą, temat podatków, faktur i rozliczeń z pewnością cię nie ominą. Im większe przychody i wydatki, im więcej zatrudnionych osób, tym więcej skomplikowanych kwestii, liczenia i dokumentów, które należy wypełnić. Nie można się nigdzie pomylić ani o niczym zapomnieć, a samemu ciężko jest sobie poradzić. Czy zatem należy otworzyć w firmie dział księgowości? Niekoniecznie. Istnieje bardzo dużo biur rachunkowych, które chętnie zajmą się tym za ciebie.

 

Jak działa biuro rachunkowe

Biura rachunkowe są podmiotami gospodarczymi, które nawiązują współpracę z innymi firmami i pracują na ich zlecenie. Zakres obowiązków takiego biura to wykonywanie wszelkich zleceń dotyczących rachunkowości, oraz prowadzenie wszelkiej dokumentacji kadrowej i płacowej. Nawiązując współpracę z biurem, firma zostaje odciążona od wszelkich spraw związanych z płatnościami.

 

Zarządzanie kadrami

Biuro rachunkowe może również podjąć się pełnego zarządzania wszelkimi sprawami związanymi obsługą firmy w aspekcie kadr oraz płac. Taką usługę oferuje swoim klientom MAC Payroll, które działa w firmie MAC Accounting – biura rachunkowego, mającego swoją siedzibę w Warszawie. Oferuje on swoim klientom:

 • Przygotowywanie treści umowy o pracę oraz późniejsze przechowywanie owych dokumentów.
 • Obsługę umów o dzieło i zlecenia oraz późniejsze ich katalogowanie.
 • Zarządzanie wszelkimi aktami osobowymi.
 • Przygotowywanie kartotek wynagrodzeń oraz listy płac
 • Zarządzanie dokumentacją dla ZUSu oraz informacji PIT-11

Biuro rachunkowe może zająć się zatem nie tylko kwestią rozliczeń i płatności, ale również całą dokumentacją związaną z zatrudnieniem pracowników.

 

Stały dostęp do informacji

Oprócz prowadzenia spraw kadrowych i finansowych, biuro rachunkowe udostępnia klientowi stały kontakt z głównym księgowym. Zleceniodawca może również skorzystać z konsultacji z doradcą podatkowym i posiada stały dostęp online do kluczowych danych księgowych. Ponadto firma zajmująca się księgowością dostarcza swojemu zleceniodawcy comiesięczne raporty, na podstawie których podejmowane są kluczowe dla przedsiębiorstwa decyzje.

 

Reprezentacja i pomoc

Większość biur rachunkowych, między innymi MAC Accounting, oprócz podstawowych usług oferuje swoim zleceniodawcom reprezentowanie ich podczas załatwiania spraw w urzędzie skarbowym. Księgowi wówczas zajmują się również przygotowywaniem płatności w systemie bankowym i oferują swoją pomoc w ewentualnych procesach windykacji.

 

Dlaczego warto?

Dlaczego warto powierzyć sprawy finansowe swojej firmy w ręce zewnętrznej księgowości biura rachunkowego? MAC Accounting zapewnia swoich klientów, że skorzystanie z ich usług zapewni następujące korzyści:

 • Zredukowanie kosztów prowadzenia firmy
 • Oszczędność czasu
 • Gwarancja ciągłości pracy
 • Pełna poufność danych pracowniczych oraz finansowych
 • Ograniczenie odpowiedzialności prawnej
 • Obsługa profesjonalistów w dziedzinie księgowości
 • Dostęp do technologii informatycznych zarządzania finansami

Zarówno te wymienione powyżej jak i wspomniane wcześniej kwestie są niezwykle ważne dla każdej firmy i wymagają pełnej uwagi, którą gotowi są poświęcić księgowi biur rachunkowych. MAC accounting oferuje swoim klientom różne pakiety, dostosowane do potrzeb i wielkości firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *