Język GO Golang, ciekawy język programowania warty nauki

Język Go powstał w 2009 roku za sprawą firmy Google. Go zwany również Golang wypełnia niszę pomiędzy C, Javą oraz Pythonem, zdecydowanie przyciągając zwłaszcza programistów z tej ostatniej grupy językowej.

W języku Go czuć ideę pragmatyzmu i próbę utrzymania wszystkiego w jak największej prostocie, która czasem jest mylona z wygodą. Go to proceduralny język programowania o składni mocno zbliżonej do C.

Golang ma być szybki, nieskomplikowany w nauce, pogłębiać produktywność programistów,  a projekty w nim wykonane powinny niskim kosztem uzyskać wydajne efekty. Nader często mówi się, że gdy programista rozpoczyna pracę nad projektem w języku Go, to już wie, co się w nim przebiega, nie ma konieczności oddawać wiele czasu na wdrożenie nowego członka zespołu w naukę nad tym językiem.

Część osób zapewne nie zdaje sobie sprawy z tego, że w ich codziennym życiu kod napisany w Go przewija się dość często. Serwis dl.google.com został przepisany z C++ na Go około roku 2013. Odpowiada on za dystrybucje aktualizacji Chrome, SDK Androida, Google Earth i wielu innych danych hostowanych na serwerach Google.

Język Golang spotykamy, jest używany wszędzie tam, gdzie wymagana jest obsługa bardzo wielu żądań na sekundę. Na chwilę obecną z korzystają z jego możliwości: Google, Amazon, Apple, Facebook, Intel, Netflix, Bitbucket, GitHub, Mozilla i wiele innych.

Warto poznać ten język.

Oficjalna strona – https://golang.org/

Warto poznać – http://golang.org.pl/

Szukasz szkoleń informatycznych zobacz na – http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_informatyczne-it/kat2_programowanie

 

Ciekawe, polecane książki do nauki języka programowania Golang / GO

Niniejsza książka jest skierowana do osób, które chcą jak najszybciej rozpocząć tworzenie wydajnego oprogramowania w Go. Autorzy przejrzyście wyjaśnili podstawy tego języka i zasady nim rządzące, a swój wykład uzupełnili setkami interesujących i praktycznych przykładów dobrze napisanego kodu Go. W ten sposób Czytelnik dobrze pozna wszystkie aspekty tego języka, jego najistotniejsze pakiety oraz szeroki zakres zastosowań.

 

 

Książka stanowi znakomite wprowadzenie do programowania w Go. Przyda się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym programistom. Podstawą prezentowanych tu projektów są skalowalność, wydajność działania oraz wysoka dostępność. Poza opisem języka przedstawiono tu sporo istotnych koncepcji architektury oprogramowania. Wykorzystano aspekty filozofii wykorzystywanej przez „zwinnych” programistów. Opisano zasady tworzenia aplikacji korzystających z Google App Engine, pisania i korzystania z mikrousług czy też tworzenia obrazów Dockera. Wiedza zdobyta dzięki tej książce ułatwi każdemu stosowanie rozwiązań najwyższej klasy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *