Cierpisz na autoagresję, autodestrukcję, tendencje samobójcze?

Cierpisz na autoagresję, autodestrukcję, tendencje samobójcze? Zmagasz się z depresją, myślami samobójczymi, lękami, zaburzeniem osobowości z pogranicza? Jeśli tak, w tej książce odnajdziesz siebie.

Trzecia część autobiograficznego cyklu „Młody bóg z pętlą na szyi” to psychiczna wiwisekcja autorki. Anka Mrówczyńska, w wieku 20 lat, założyła bloga, który stał się świadectwem jej cierpień, upadków, ale i wzlotów.

„Samobójstwo na raty” to pisany przez siedem lat dziennik internetowy, który rozpoczął przygodę Anki z pisarstwem. Pisane łzami krwi, bo pod takim adresem widniał, opowiada jej trudną drogę do lepszego samopoznania i podjęcia decyzji o psychoterapii indywidualnej.

Zobacz gdzie kupić

Pić zaczęłam w wieku czternastu lat. Ciąć się – piętnastu. Nadużywać leki – szesnastu. Mając siedemnaście lat, podjęłam pierwszą próbę samobójczą. W sumie jestem po trzech. Niezdiagnozowana depresja ciągnie się za mną od lat.
Pół roku temu podjęłam terapię, choć to słowo na wyrost. Chodziłam do psycholog w przychodni studenckiej. I doprawdy nie wiem, kto ją zatrudnił na to stanowisko.
– Nie mogę się uczyć, nie mam siły.
– Przecież zdała pani maturę i dostała się na studia. Przesadza pani.
– Mam myśli samobójcze, tnę się. Kilka razy próbowałam się zabić…
– Ale przecież pani żyje. Trzeba się wziąć w garść, przestać ciąć i chcieć zabić.

Jest to z pewnością najtrudniejsza pozycja spośród czterech jej autorstwa. Psychiczna wiwisekcja umożliwia jednak spojrzenie swoim demonom prosto w oczy. Splot nienawistnych w stosunku do siebie wpisów przemieszany jest z afirmacją życia oraz poezją.

Zobacz gdzie kupić

„Samobójstwo na raty” ukazuje smutny i bolesny obraz życia osoby z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Tendencje samobójcze, autodestrukcja, autoagresja, próby samobójcze,  miłość i nienawiść w stosunku do siebie i innych. Ten emocjonalny rollercoaster ukazuje, jak trudno jest żyć z tym zaburzeniem osobowości. Dziennik ukazuje też drugą stronę medalu – twórczość, kreatywność, umiłowanie życia i chwytanie się wszelkich sposobów, by przetrwać.

Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk

Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u Doktorka

Dzięki lekturze najrozmaitszych książek psychologicznych Mrówczyńska jest świadoma mechanizmów swojej przypadłości. W sposób przystępny i obrazowy analizuje siebie, swoje emocje i zachowania. To cenna lektura dla osób, które tak jak ona, zmagają się z osobowością chwiejną emocjonalnie oraz dla bliskich takich osób.

Książka Mrówczyńskiej jest również smutnym świadectwem tego, jak niewłaściwe podejście specjalistów może zrazić pacjenta do leczenia i walki o siebie.

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/mlody-bog-z-petla-na-szyi-prawdziwy-emocjonalny-rollercoaster

Zobacz gdzie kupić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *