Sposób na tanią wysyłkę

W życiu każdego z nas, zwłaszcza w dobie rosnącej popularności handlu wszelkimi towarami w internecie, przychodzi moment, kiedy musimy coś komuś wysłać. Zazwyczaj są to towary, które sprzedajemy przez popularne serwisy aukcyjne lub ogłoszeniowe, czasem są to paczki małe, czasem duże, kłopotliwe. Jeśli przesyłka jest nieduża, a w okolicy naszego miejsca zamieszkania znajduje się placówka Poczty, nie ma problemu. Oczywiście, jeśli nie przeszkadza nam fakt, że w takich miejscach zazwyczaj są kolejki, a ceny nie należą do najniższych. Na szczęście powstały alternatywy, konkurencja dla naszej krajowej, państwowej firmy przewozowej.

Tani kurier jako dobra alternatywa

Do wyboru jest obecnie bardzo dużo firm kurierskich z których usług można skorzystać bez wychodzenia z domu, a zlecenie można złożyć w ciągu kilku minut przy pomocy komputera. Są nawet firmy, które nie wymagają wydrukowania listu przewozowego, co dla osób nie posiadających drukarki może być przeszkodą. W internecie znaleźć można wiele firm-pośredników oferujących szeroki wybór przesyłek kurierskich, gdzie na takim przykładowym portalu Tani Kurier można podać przez formularz wszystkie parametry naszej przesyłki, czyli dokładną wagę, wymiary, na tej podstawie otrzymujemy wtedy wycenę. Bazując na naszych doświadczeniach, czy opiniach innych klientów, wybieramy odpowiadającą nam opcję, podajemy adresy nadawcy i odbiorcy, a co najważniejsze, ustalamy dzień i przedział godzinowy, kiedy ma przyjechać do nas kurier. To o tyle wygodne, że miejsce nadania jest dowolne, może to być nasz dom, miejsce pracy, czy adres sąsiada, który może wyświadczyć nam przysługę w czasie naszej nieobecności. Po dokonaniu płatności elektronicznej zamówienie jest przyjęte do realizacji.

Powyżej opisany sposób na wysyłanie jest nie tylko wygodny, ale i ekonomiczny, wystarczy porównać cennik Poczty z cenami usług u brokerów kurierskich. Różnice potrafią być bardzo duże, zwłaszcza dla dużych paczek, przesyłek zagranicznych, czy przesyłek paletowych. Oczywiście takie paczki zazwyczaj doręczane są kolejnego dnia roboczego, dodatkowo w każdej chwili można przez internet sprawdzić sobie miejsce, gdzie akurat nasza paczka przebywa.

Nowością, która jest kolejnym argumentem przemawiającym za korzystaniem z portali kurierskich, są wprowadzone przez najlepsze firmy zwroty pobrań w jeden dzień. Oznacza to, że gdy adresat odbierze swoją paczkę, przekazane kurierowi pieniądze są dostarczane na konto nadawcy praktycznie dzień później i to bez dodatkowych opłat.

grafika: pixabay.com/pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *