Jak chronić dłonie przed zagrożeniami

Ochrona ciała przed urazami jest szczególnie ważna w przypadku kontaktu z rozmaitymi czynnikami. Obejmuje to między innymi chemikalia, czynniki fizyczne oraz mechaniczne. Jest to ważne i obowiązkowe, szczególnie w przypadku firm oraz zakładów. Obecnie można znaleźć rozwiązań, również obejmujących odzież, które doskonale sprawdzają się w tych kategoriach.

Jak zabezpieczyć dłonie?

Podczas wykonywanych prac należy ze szczególną uwagą podchodzić do zabezpieczenia dłoni oraz rąk. Z uwagi na fakt, że zdecydowana większość czynności wykonywana jest właśnie z użyciem dłoni, to one są narażanie na urazy. W zależności od czynników, należy dobrać odpowiednie rękawice robocze firmy Ardon zapewniających nie tylko bezpieczeństwo, również funkcjonalność i trwałość. W zależności od obowiązków można znaleźć rękawice lateksowe, bawełniane, wykonane ze skóry, dodatkowo wzmacniane oraz odporne na kwasy. Tym samym zapewniają one ochronę przed odmiennymi czynnikami występującymi w zakładzie pracy. Często obowiązują je również normy, które określają stopień ochrony przed wspomnianymi czynnikami. Tym samym należy zaznaczyć, że rękawice można równie podzielić pod względem indywidualnej ochrony. Posiada ona trójstopniową skalę. Najczęściej wybiera się kategorię II oraz III. Zapewniają one najbardziej optymalne zabezpieczenie.

Rękawice tego typu muszą spełniać jednocześni określone normy. Ta najczęściej dotyczy wskazań PN-EN 388. Jest to kluczowe dla przyszłego bezpieczeństwa. W efekcie odzież i dodatki są podstawą ofert firm i sklepów specjalizujących się w tych dziedzinach. Jest tak również w przypadku ofert https://magrosbhp.pl zapewniających szeroki asortyment produktów. Dostosowane do potrzeb wielu firm, rozwiązują problem zaopatrzenia, funkcjonalności oraz trwałości.

Gdzie stosować rękawice?

Swoje zastosowanie rękawice mają w praktycznie każdym zawodzie. Widać to doskonale w branży spożywczej, mechanicznej, przemyśle, budowlanej oraz chemicznej. Kontakt z żywnością, zarówno przetworzoną, jak i taką, którą należy jeszcze poddać obróbce również wymaga rękawic, między innymi ze wzglądów higienicznych. Zastosowanie odpowiednich rękawic stało się tu na szczęście już normą. W zależności od ich przeznaczenia, warto zdecydować się na dodatkowe powlekanie i wzmocnienie, co znacząco wpływa na trwałość i funkcjonalność każdej rękawicy. Należy tu jednocześnie zwrócić uwagę na inny, bardzo istotny aspekt. Dotyczy ona grubości rękawic. Najczęściej im są one grubsze, tym trudniej operować narzędziami i sprzętami w pracy. To z kolei wpływa na precyzję, która można znacząco spaść. Cieńsze rękawic pozwalają na dokładniejsze czynności, jednak osiąga się to kosztem ochrony, szczególnie przed potencjalnymi urazami mechanicznymi, fizycznymi i chemicznymi. Nieco podobnie wygląda kwestia palców w takich rękawicach. Obok popularnych pięciopalczastych, można znaleźć i takie ograniczone do kciuka i pozostałych czterech palców. Ogranicza to precyzję, jednak ma swoje zastosowanie podczas spawania. Jednak ze względów praktycznych oraz bezpieczeństwa to pięciopalczaste są najczęściej spotykane.

Rękawice do zadań specjalnych.

Ciekawie prezentują się tu między innymi rękawice stosowane w branży budowlanej, pracach mechanicznych czy stosowane przy obróbce materiałów. W wielu przypadkach są one dodatkowo wzmacniane i posiadają przedłużone mankiety. Jest tak szczególnie w przypadku rękawic stosowanych podczas spawania. Jest to specyficzne zajęcie, w trakcie, którego znaczono wzrasta ryzyko urazów spowodowanych przez gorące elementy i drobinki metalu. Tym samym przedłużone mankiety są tu często spotykane. Podobnie jak materiał skuteczniej chroniący przed wysoką temperaturą. Podobne rozwiązania można znaleźć w przypadku rękawic stosowanych w branży chemicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *