Jak wybrać prasę krawędziową?

W dzisiejszych czasach metal należy do grupy najczęściej i najchętniej wykorzystywanych tworzyw. Swoją popularność zdobył dzięki niesamowitej trwałości i możliwościom plastycznym. Swoje zastosowanie metal znajduje w wielu dziedzinach, ale głównie możemy znaleźć go w tworzywach ze stali, aluminium, brązu, mosiądzu czy żeliwa.

W dzisiejszych czasach metal należy do grupy najczęściej i najchętniej wykorzystywanych tworzyw. Swoją popularność zdobył dzięki niesamowitej trwałości i możliwościom plastycznym. Swoje zastosowanie metal znajduje w wielu dziedzinach, ale głównie możemy znaleźć go w tworzywach ze stali, aluminium, brązu, mosiądzu czy żeliwa. Tak szerokie zastosowanie nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie narzędzia umożliwiające obróbkę metalu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich narzędzi, jednak najbardziej popularnymi są krawędziarki, czyli prasy krawędziowe.

Czym są prasy krawędziowe?

Prasy krawędziowe nazywane są inaczej krawędziarkami i są to elektroniczno-mechaniczne układy sterowania numerycznego wyposażone w minikomputer umożliwiające obróbkę materiałów, takich jak metal. Dzięki prasom należącym do tej kategorii bardzo łatwo możemy uzyskiwać precyzyjnie wytworzone skomplikowane kształty i detale. Głównym zadaniem prasy krawędziowej jest zaginanie i formowanie krawędzi blszek wytworzonych z materiału metalo-pochodnego pod odpowiednim kątem, dzięki czemu możemy uzyskać wiele części niezbędnych do funkcjonowania różnych maszyn i urządzeń. Dodatkowo taka maszyna wykorzystuje narzędzia, takie jak matryce oraz stemple.

Prasy krawędziowe — jak wybrać i gdzie kupić?

Wybór odpowiedniego rodzaju prasy krawędziowej nie jest łatwym zadaniem, ponieważ pod uwagę trzeba wziąć wiele parametrów, takich jak:

  • Tonaż prasy krawędziowej
  • Długość prasy krawędziowe
  • Dodatkowe funkcje prasy krawędziowej

Tonaż prasy krawędziowej jest niesamowicie istotnym parametrem, który mówi nam o tym, z jaką siłą dany model będzie giął naszą blaszkę. Każda blaszka i detal wymagają zupełnie innego tonażu, dlatego zanim zdecydujemy się na konkretną prasę, warto dobrze przemyśleć ten parametr. Długość prasy krawędziowej jest równie ważna — dzięki temu parametrowi dowiemy się, jaka będzie długość gięcia blaszki przy wykorzystaniu danego modelu. Parametr ten również warto dostosować do rodzaju i długości gięcia naszej blaszki. Dodatkowe funkcje prasy krawędziowej mogą znacznie ułatwić i przyspieszyć naszą pracę oraz sprawić, że będzie ona przyjemniejsza.

Zakupu prasy krawędziowej można, a nawet warto dokonać za pośrednictwem sklepu internetowego. Dzięki sklepom internetowym, takim jak rico-maszyny.pl w szybki i prosty sposób możemy zapoznać się ze specyfikacją każdego produktu. Dodatkowo w razie problemów z doborem produktu wyspecjalizowani konsultanci z łatwością odpowiedzą na nasze pytania i pomogą dobrać odpowiedni produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *