Powody, dla których powinieneś uczyć się języków obcych?

Nawet jeśli jesteś bardzo utalentowany w nauce języków, pamiętaj, że wymaga to czasu, energii i poświęcenia, podobnie jak w przypadku wszystkich innych rzeczy, których chcesz się uczyć lub robić w życiu. Mówienie, że nie masz predyspozycji do nauki  języków, to kolejna wymówka, by tego nie robić.

Książki edukacyjne – przyjemne z pożytecznym – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-edukacyjne-przyjemne-z-pozytecznym/

Każdy może nauczyć się języka obcego, ale nie każdy chce w niego inwestować czas i wysiłek. Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem, czy nie, naucz się przynajmniej jednego języka obcego w swoim życiu. Ma to wiele zalet i poszerzy Twój umysł i horyzonty.  A im wcześniej zaczniesz tym szybciej i łatwiej przyswoisz wiedzę. Książki dwujęzyczne dla dzieci

Polecane poradniki językowe – http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/poradniki/jezykowe/

Upodmiotowienie

Mówienie w obcym języku jest bardzo pomocne dla twojego osobistego rozwoju. Nasze ego rośnie, kiedy możemy wywrzeć na kimś wrażenie, mówiąc języku ojczystym rozmówcy. Sprawia, to że czujemy się silniejszy, mądrzejsi i bardziej niezależni.

Możliwość komunikowania się z ludźmi z całego świata jest bardzo satysfakcjonująca!

Dyscyplina

Jeśli jesteś w stanie przeznaczyć określone godziny każdego dnia na naukę języka, powinieneś spróbować to wprowadzić w życie. Jeśli możesz trzymać się tego harmonogramu przez kilka dni, stanie się nawykiem. Niektóre zadania związane z nauką języka można łączyć z innymi zadaniami w ciągu dnia. Niektórzy potrafią łączyć słuchanie z ćwiczeniami,  z prowadzeniem samochodu lub zmywaniem naczyń. Musi być to jednak skoncentrowany czas na naukę języka.

Nauka nowego języka jest dobra dla mózgu

Mówienie w dwóch lub więcej językach jest wielką zaletą w procesie poznawczym. To jest jak mięsień, który trenujesz. Stajesz się mądrzejszy i bardziej spostrzegawczy, budujesz umiejętności wielozadaniowości, poprawia się pamięć, a nawet może zapobiegać chorobie Alzheimera!

Stań się częścią kultury

Bardzo aroganckie jest myślenie, że każdy na świecie mówi po angielsku lub przynajmniej powinien się go nauczyć. W wielu krajach ludzie mówią wieloma różnymi językami, a angielski nie zawsze jest jednym z nich. Kiedy ktoś mówi w swoim ojczystym języku, jest to jego prawdziwe, naturalne ja z wszystkimi typowymi gestami i manierami, które są częścią tego języka. Uczmy się języków, aby oddać się nowym kulturom, poszerzyć horyzonty i poszerzyć swoją świadomość.

Łam bariery

Ludzie to uwielbiają, gdy słyszą, że próbujesz mówić w ich ojczystym języku. Reagują ze zdumieniem, uśmiechają się szeroko i zaczynają zadawać wiele pytań. Chcą wiedzieć, kim jesteś, skąd jesteś, gdzie nauczyłeś się ich języka … Nie nazywają cię „kolejnym ignoranckim turystą”, ale naprawdę się Tobą interesują. Cieszą się, że cudzoziemiec stara się uczyć języka i szanują cię za to. Łamiemy bariery, ludzie szybko się na nas otwierają, aby powiedzieć nam więcej o swoim codziennym życiu. Jest to bardzo wzbogacające i nauczy nas więcej o kraju, niż gdybyśmy tylko odwiedzili jego historyczne i turystyczne miejsca.

Nigdy więcej niewygodnych sytuacji

Czy zdarzyło Ci się, że podczas podróży czułeś się bardzo niekomfortowo, ponieważ nie miałeś pojęcia, co się dzieje ani czego ludzie od ciebie chcieli, ponieważ nie rozumiesz, co mówią, a ich zamiary są niejasne? Pewnie nie raz byłeś w kilku takich sytuacjach, gdzie nie bardzo wiedziałeś jak się zachować, co zrobić… Więc tak, zdecydowanie opłaca się mówić w języku obcym!

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż kontakt z ludźmi w różnym wieku, narodowości i pochodzenia!

Na świecie jest około 6500 języków mówionych, więc nauczenie się ich wszystkich byłoby niemożliwe. Niemożliwe byłoby również nauczenie się języka każdego kraju, który odwiedzimy podczas podróży po świecie. Ale zawsze staramy się uczyć podstaw języków.Staramy się zdobyć rozmówki lub spisać listę ważnych zwrotów, których uczymy się, aby pomagały nam w lepszym funkcjonowaniu.

Jakie są te podstawy? Lubimy kiedy możemy powitać kogoś, przedstawić się (imię, wiek, kraj i to, co robimy), zapytać ludzi o rodzinę (czy są małżeństwem, czy mają dzieci, a co z braćmi lub siostrami), umieć zapytaj o drogę, zamówić jedzenie itp. Jeśli wiemy, że spędzimy kilka miesięcy w jakimś kraju, wkładamy wysiłek w naukę języka jaki tam obowiązuje. Nawet jeśli nie mówimy biegle, to i tak pomaga nam to w wielu sytuacjach. Poszerza nasz świat, otwiera wiele drzwi, utrzymuje ostrość mózgu i zdecydowanie wzbogaca nasz rozwój osobisty!

Co sądzisz o nauce języka obcego? Czy kiedykolwiek byłeś w sytuacji, w której naprawdę żałowałeś, że nie znasz lokalnego języka? Może to najwyższy czas aby uczyć się języków obcych!

Poznaj – Jak uczyć się języka angielskiego i jego gramatyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *