Specjalne poduszki dla ciężarnych – czy warto w nie inwestować?

Poduszki do spania w ciąży są nieco droższe od tradycyjnych poduszek. Wiele przyszłych mam wybiera je jednak ze względu na gwarancję spokojnie przespanej nocy. Czy rzeczywiście warto w nie inwestować? Jakie właściwości posiadają takie poduszki ciążowe?

Jak wyglądają poduszki do spania w ciąży?

Specjalne poduszki ciążowe są przede wszystkim dużo większe od klasycznych oraz posiadają rozmaite, fantazyjne kształty. Chodzi bowiem o to, aby optymalne podparcie zyskała nie tylko głowa, ale również ręce, nogi, kręgosłup… no i oczywiście brzuch. W sklepach można najczęściej znaleźć wersje poduszek w kształcie długiego wałka, litery I, L, U albo cyfry 7. Poduszki do spania w ciąży posiadają wypełnienie, które dostosowuje się do kształtu ciała, a jednocześnie jest antyalergiczne i umożliwia właściwą wentylację.

Poduszki ciążowe – właściwości

Poduszki do spania w ciąży pełnią wiele różnych funkcji. Dzięki nim przyszłe mamy zyskują gwarancję spokojnie przespanej nocy. Poduszka redukuje bowiem dyskomfort, które odczuwają kobiety, szczególnie w końcowej fazie ciąży. Poduszki ciążowe przede wszystkim odciążą zmęczony kręgosłup, zmniejszą bolesność nóg, ramion oraz karku. Poza tym ograniczą obrzęki nóg, z którymi często borykają się kobiety oraz poprawią ukrwienie. Poduszki do spania w ciąży spowodują też, że przyszłym mamom będzie łatwiej wybrać optymalną pozycję do spania, a w konsekwencji poduszki zlikwidują problem bezsenności.

Poduszki ciążowe tylko dla ciężarnych?

Na marginesie warto wskazać, że poduszki do spania w ciąży przydadzą się nie tylko ciężarnym. Po porodzie również znajdą szerokie zastosowanie. Można z nich uczynić poduszki rehabilitacyjne albo specjalne poduszki do karmienia piersią. Poduszki ciążowe w kształcie litery U są również powszechnie wykorzystywane jako ograniczniki na łóżko. Dzięki nim maluch nie spadnie z wysokiego materaca. No a w późniejszym okresie życia takie miłe w dotyku poduszki, mogą posłużyć do zabawy. Poduszki ciążowe docenią również osoby, borykające się z różnymi schorzeniami kręgosłupa i poszczególnych stawów.

Poduszki do spania w ciąży – jak wybrać najlepszy model?

Decydując się na specjalistyczną poduszkę ciążową, należy starannie wybrać model, dostosowany do potrzeb przyszłej mamy. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na rozmiar poduszki, rodzaj jej wypełnienia, a także kształt, który umożliwi odpowiednie ułożenie ciała. Warto też wybrać poduszkę, która posiada zdejmowalną poszewkę. Dzięki temu będzie ją można łatwo wyprać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *