Jak nauczyć się języka angielskiego szybko i dobrze?

To pytanie męczy nie od dziś rzesze nie tylko młodych ludzi, ale także tych, którzy w trakcie swojej kariery zawodowej muszą podnieść swoje kwalifikacje, właśnie o znajomość języka angielskiego. Co zrobić, aby nauczyć się szybko języka angielskiego? Czy istnieją gotowe rozwiązania w tym temacie?

Istnieją i co więcej są skrzętnie wykorzystywane przez ambitnych i zaangażowanych w proces edukacyjny ludzi.

Po pierwsze angielski na co dzień.
Co to oznacza? Przede wszystkim to, że zamiast włączania kanałów telewizyjnych w rodzimym języku słuchamy tylko tych w języku angielskim. Wszędzie, gdzie to tylko możliwe słuchamy muzyki tym języku, a w domu na dostępnych sprzętach stosujemy system karteczkowy, czyli na małych żółtych karteczkach piszemy nazwę angielską danego urządzenia czy przedmiotu i gdy tylko przechodzimy obok powtarzamy tą nazwę na głos oczywiście po angielsku. Warto również rozszerzyć grono swoich znajomych o tych anglojęzycznych, a jest to bardzo proste. Wystarczy dołączyć do bardzo popularnych serwisów społecznościowych i wybrać sobie grupę rozmówców tematycznie odpowiadających naszym zainteresowaniom. (Whatsapp, Messenger, Skype). Chętnych do pogadania nie brakuje.

Po drugie kontakt z profesjonalnym lektorem języka angielskiego.
Nie ma co ukrywać, pewne wiadomości na temat pisowni czy gramatyki musimy zdobyć w sposób profesjonalny, czyli podczas kursu języka angielskiego. Nie chodzi oczywiście o to, aby hurtem uczyć się całej gramatyki, bo ona nie jest zwykle tak bardzo potrzebna, a o to, żeby znać zasady pisowni, odmianę czy skróty, które ułatwią nam kontakt z innymi ludźmi  chociażby w Internecie. Szkolenia językowe są zatem bardzo potrzebne, a trzeba wiedzieć, że ich ceny nie są zbyt wysokie, a dostępne są dosłownie w każdym nawet mniejszym mieście.

UK flag

Kontakt twarzą w twarz.
To najlepszy sposób ze wszystkich na naukę języka obcego. Nic tak nie usprawni szybkości wypowiedzi i nie dostarczy wiedzy na temat akcentu, jak właśnie rozmowa twarzą w twarz z osobami posługującymi się na co dzień  językiem angielskim. Można wybrać się na weekend do Anglii, by zwiedzając i podróżując poprawiać umiejętność języka angielskiego. Można pokusić się o osobistą wymianę kontaktów z osobą mieszkającą w Anglii i najpierw zaprosić ją do siebie na parę dni, a potem w ramach rewanżu pojechać na kilka dni do anglojęzycznego znajomego. Taniej i przyjemniej.

Tylko nasze zaangażowanie w naukę języka przełoży się w faktyczną umiejętność sprawnego posługiwania się tym językiem.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *