Jak umyć kabinę prysznicową?

Utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości bywa nie lada wyzwaniem. Zacieki, osad czy wilgoć są największym wrogiem schludnej łazienki. Jak się z tym uporać? Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci w skutecznej walce z tym problemem.

Jakich środków czyszczących użyć?

Detergentów, które mają wyczyścić Twoją kabinę prysznicową na wysoki połysk, jest wiele. Jak wybrać te, które rzeczywiście się sprawdzą, a dodatkowo nie będą negatywnie oddziaływały na Twoje zdrowie i samopoczucie? Możesz użyć domowych sposób, które na pewno usuną zabrudzenia z taką samą lub jeszcze większą precyzją niż specyfiki dostępne w sklepach:

  • ocet – skutecznie usunie osad z mydła oraz kamienia. Może być stosowany do różnych powierzchni (ścianki kabiny, kafelki czy szkło). Najlepiej rozcieńczyć go wodą w proporcji 1:1. Przygotowany roztwór wylej na zabrudzoną powierzchnię i pozostaw na co najmniej 10 minut. Po tym czasie zetrzyj go ściereczką, a następnie porządnie spłucz.
  • soda oczyszczona – ten produkt znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni. W łazience pomoże Ci walczyć z pleśnią i grzybami, które gromadzą się w takich miejscach jak fugi. Posyp newralgiczne miejsca sodą i pozostaw na 10 minut. Po tym czasie dokładnie wyczyść powierzchnie z sodą i spłucz. Aby pozbyć się zarodków grzybów i pleśni, zaleca się oblanie fug wodą utlenioną.

Oczywiście detergenty dostępne w drogeriach również mogą być bardzo pomocne. Wśród nich możesz znaleźć środki z dobrym składem, które nie będą miały negatywnego wpływu na Twój organizm.

Jakie gadżety będą przydatne?

Jeżeli chcesz, aby Twój prysznic był rzeczywiście czysty i higieniczny, to oprócz odpowiednich środków czyszczących potrzebujesz akcesoriów, które wspomogą działanie detergentów i zminimalizują wysiłek włożony w doczyszczenie tego trudnego miejsca. Warto zainwestować w dobrej jakości myjkę do szyb. Ważne jest, aby dokładnie zbierała wodę i przylegała do powierzchni. Myjki dostępne na stronie https://www.leifheitsklep.pl/ idealnie sprawdzą się w domowych warunkach. Taki gadżet nie porysuje powierzchni kabiny oraz nie pozostawi nieestetycznych smug. Dobrej jakości ściereczka do przecierania na sucho sprawi, że kabina będzie błyszcząca, a wszelkie mikroorganizmy lubiące wilgoć nie będą na niej osiadać.

Dobierz detergenty oraz akcesoria do własnych potrzeb i ciesz się czystym oraz schludnym prysznicem, jednocześnie zapominając o uciążliwym szorowaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *