Moda z wyższej półki na wyciągnięcie ręki

Statystyczny Polak kupuje więcej i częściej. Dotyczy to nie tylko branży spożywczej, ale także tekstylnej. Po latach sięgania po tańsze marki zaczynamy dostrzegać korzyści z kupowania ubrań lepszej jakości. Popularność sklepów takich jak Caterina pokazuje, że ten trend ma szansę się utrzymać.

Coraz więcej marek premium

Butiki z ekskluzywną odzieżą kuszą swoim asortymentem od lat. Istnieje jednak spora grupa klientów, dla których zakupy w takim miejscu nie wydają się stosowne. Marki premium mają opinię bardzo drogich, czyli niedostępnych dla osób o przeciętnych zarobkach. Zwolennicy zakupów w sklepie typu Caterina utrzymują, że mniej zamożni powinni co jakiś czas inwestować w elementy garderoby lub dodatki, które mają dobrą jakość i estetyczne wykonanie. Przekonują, że to właśnie kupowanie w tańszych sklepach jest nieekonomiczne, bo wymaga częstszej wymiany garderoby. Słabsza jakość oznacza nietrwałość na warunki atmosferyczne oraz pranie. Współczesny klient chętnie kupuje zgodnie z ideą smart shoppingu, czyli szukania dobrej jakości za ceny, które są jednak w zasięgu większości konsumentów.

Caterina na wyciągniecie ręki

Dobra moda staje się coraz bardziej przystępna. Piękne butiki, umiejscowione w renomowanych dzielnicach zwykle onieśmielają. Z tego powodu wiele marek stara się o to, aby mieć swój punkt stacjonarny w popularnych galeriach handlowych. Dla klientów jest to spora wygoda. Nie ma potrzeby organizowania osobnej wyprawy po markowe ubrania. Nowe kolekcje można obejrzeć przy okazji codziennych zakupów lub rodzinnej wyprawy do kina. Coraz lepsza znajomość rynku i świadomość cen sprawia, że konsumenci dobrze odnajdują się wśród licznych ofert z półki premium. Jesteśmy też w stanie wydawać więcej na dobre produkty. Szacuje się, że na zakupy lepszej jakości miesięcznie przeznacza się około 10 proc. zarobków. Przy wyborze ważny jest asortyment sklepu oraz prestiż marki.

Moda na każdą figurę

Projektanci markowych ubrań zwykle dbają o klientelę w mniejszych rozmiarach. Duże marki są w stanie uszyć elementy kolekcji na konkretny rozmiar, ale usługa tego typu jest zwykle bardzo droga. Również butiki premium nie mają litości dla pań powyżej rozmiaru 44. Ich przedstawiciele deklarują, że większość fasonów lepiej leży na szczupłej sylwetce i ewentualne przeróbki dla nieco większych klientek przestają być opłacalne. Inaczej podchodzi do tematu salon Caterina. Jej kolekcje są dostępne do rozmiaru 48, co sprawia, że elegancko i atrakcyjnie może się poczuć także kobieta o bardziej obfitych kształtach. Dobre materiały pięknie leżą na sylwetce, nie krępując ruchów.

Doskonała jakość, precyzja wykonania, dbałość o detale i szlachetne tkaniny to powody, dla których warto sięgać po modę z wyższej półki. Ponadczasowa klasyka jest wskazana dla pań w każdym wieku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *