Odtrucie alkoholowe Wrocław – dlaczego warto się mu poddać?

Wiele osób na własną rękę chce wyleczyć zatrucie alkoholowe. Jest to jednak bardzo trudne, ponieważ nie jesteśmy w stanie zrobić tego szybko. Podczas zatrucia alkoholowego odczuwa się silne mdłości oraz pojawiają się wymioty. Nawadnianie za pomocą elektrolitów jest więc ważne, ale nie da takich samych efektów jak wlewy dożylne. Odtrucie alkoholowe Wrocław jest więc dobrym sposobem na znaczną poprawę naszego samopoczucia.

Odtruwanie alkoholowe – na czym polega?

Odtruwanie alkoholowe polega na podawaniu dwóch kroplówek, z czego jedna składa się z soli fizjologicznej, a druga z glukozy. Dzięki nim organizm może dojść do równowagi po zatruciu alkoholowym. W trakcie pozbywania się alkoholu z organizmu z naszego organizmu oprócz kwasu, w który zamienia się alkohol, znikają również cenne elektrolity, takie jak magnez, czy wapń. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu mięśniowego, ale również nerwowego. Ich brak może doprowadzić do poważnych zaburzeń, w tym również niekorzystnych objawów, takich jak ból głowy, czy drżenie mięśni. Odtrucie alkoholowe ma za zadanie nawodnić nas za pomocą kroplówki i wyrównać brakujące w naszm ciele elektrolity. Dzięki temu poczujemy się znacznie lepiej, a objawy zatrucia alkoholowego będą mniej odczuwalne. Kroplówki podawane są przez pielęgniarza, który wcześniej w trakcie wywiadu ustala wiek, wagę oraz wzrost pacjenta. Również ilość podawanych kroplówek jest zależna od tego, jak długo trwał cug alkoholowy oraz ile alkoholu pacjent wypił. Glukoza pozwoli na stopniowe wyrównanie poziomu cukru we krwi, co znacznie wzmocni nasz organizm. W soli fizjologicznej znajdują się potrzebne nam elektrolity, co jest szybkim sposobem na ich uzupełnienie. Odtruwanie alkoholowe trwa około godziny i w tym czasie stan osoby poddanej zabiegowi jest monitorowany. W razie problemów podawane są, również dożylnie, leki przeciwbólowe oraz uspokajające. Dzięki nim zabieg przebiega w prawidłowy sposób i nie jest uciążliwy. Specjalistyczna opieka pozwala na znacznie szybszy powrót do zdrowia, zarówno fizycznego, jak również psychicznego. Po cugu alkoholowym wielu alkoholików powraca do nałogu, ponieważ swoje złe samopoczucie próbują polepszyć za pomocą kolejnych dawek alkoholu. Jest to błędne koło, które może zostać zatrzymane przez odpowiednie leczenie, w tym detoks alkoholowy, a później terapię.

Odtruwanie alkoholowe jest więc pierwszym krokiem do leczenia alkoholizmu. Pozwala na lepsze spojrzenie na swój problem oraz szansę na terapię. Specjalista, w tym psycholog i terapeuta doradzi, jak można znacznie lepiej radzić sobie z głodem alkoholowym. Tylko po terapii za pomocą detoksu alkoholowego istnieje szansa, że nasz problem alkoholowy będzie mniejszy oraz że terapia da odpowiedni efekt. Pozwoli to na rozpoczęcie również spotkań grupowych, które w walce z nałogiem są bardzo istotne.

Psychologowie doradzają nie tylko detoks alkoholowy, ale również w bardzo trudnych przypadkach również wszywkę alkoholową, która uniemożliwi dalsze spożywanie alkoholu przez osobę uzależnioną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *