Jak znaleźć piękną salę na wesele?

Dzień ślubu, to magiczny dzień, który bez odpowiedniej oprawy zagości tylko w naszej pamięci, a przecież warto, aby także zaproszeni goście zapamiętali ten dzień, jako wspaniały, spędzony w fantastycznym miejscu. Jak to osiągnąć?

Po pierwsze należy wynająć salę weselną z potencjałem.
Co to oznacza? Warto zainwestować pieniądze w takie miejsce, które da się dowolnie aranżować. Czasami pozornie nudna sala weselna niczym po dotknięciu czarodziejskiej różdżki, po dodaniu dekoracji, świeżych kwiatów i subtelnych dodatków staje się iście królewską salą. Profesjonalni dekoratorzy potrafią zdziałać w tym temacie cuda, dlatego nie ma co się martwić, gdy w mieście, w którym planujemy zorganizować wesele nie ma takiej sali, jaką byśmy sobie wymarzyli. Czasami trzeba spojrzeć na pomieszczenie oczami wyobraźni i swoją wizję efektu końcowego przedstawić dekoratorce, a wszystko zacznie wyglądać i pachnieć zupełnie inaczej.

Należy pamiętać także o tym, że o klimacie danego miejsca decydują  ludzie, którzy bawią się (lub nie) w trakcie wesela. Warto zatem zadbać o to, aby goście poczuli się dopieszczeni. Muzyka powinna być przekrojowa, tak, aby dla każdego odbiorcy coś się znalazło. Najlepiej, gdy w pomieszczeniu będzie klimatyzacja, a w niedalekiej odległości wyjście na taras (tak, aby móc odpocząć od hałasu). Zespół weselny to jedno, bo muzyka  na żywo jest bardzo ważna i wręcz oczekiwana przez gości, ale oprócz muzyki  na żywo w przerwach z głośników powinna lecieć spokojna i przyjemna muzyka umilająca czas podczas posiłków czy odpoczynku. Dopieszczeni goście, to zadowoleni goście.

Należy pamiętać, że sala weselna w hotelu będzie się różnić od tej w pensjonacie czy typowym domu weselnym, dlatego powinniśmy określić też to, czy potrzebne będą nam noclegi dla gości czy może raczej przyda się teren spacerowy wokół obiektu na sesję zdjęciową.  Jest mnóstwo spraw, które musi przemyśleć para narzeczonych przed weselem, w tym i te dotyczące poprawin, transportu gości z kościoła na salę(modne ostatnio są białe autobusy, które zabierają wszystkich po mszy świętej na salę weselną, a potem w wyznaczonych godzinach rozwożą gości do domów, np. pierwszy powrót o 3 rano, drugi powrót o 5 czy 6 rano).

Trzeba pamiętać, że rezerwacja sali weselnej to dopiero początek spraw do załatwienia, równie ważne są kwestie dekoracji, wyboru menu i tortu weselnego, atrakcje  na wesele i zabezpieczenia noclegów i bezpiecznego powrotu gości do domów. Dopiero całość składa się na efekt końcowy i podsumowanie wesela. Udana impreza wymaga ogromnego wysiłku i pracy wielu osób.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *