Ogłoszenia o pracę – na jakim portalu warto ich szukać?

Pod ręką masz dopracowane, perfekcyjne CV, znasz realia rynku pracy, zarobki, których możesz oczekiwać – nie pozostaje więc nic innego, jak rozpocząć poszukiwanie pracy. Jak zacząć i z czego warto korzystać, by wysyłanie aplikacji było przyjemnością, a nie Twoim sennym koszmarem?

Przede wszystkim postaw na portal pracy. To strona, na której znajdziesz ogłoszenia i przydatne w aplikacji narzędzia. Na polskim rynku działa kilka oferujących tego typu rozwiązania serwisów rekrutacyjnych. Czytaj dalej i dowiedz się, który z nich wybrać, by poszukiwanie pracy szło gładko.

Portal z ofertami pracy – jaki wybrać? Co wziąć pod uwagę?

Na początku postawmy jeszcze inne pytanie – czy warto korzystać z portalu pracy, kiedy w internecie ogłoszenia znaleźć możemy na dziesiątkach innych stron? To oczywiście prawda – na propozycje zatrudnienia możesz natknąć się na forach branżowych, w mediach społecznościowych i w firmowych witrynach poszczególnych pracodawców. Wyobraź sobie jednak, że codziennie zasiadasz do szukania pracy. Najpierw zaglądasz do zakładek kariera na stronach wcześniej wybranych firm, w których chcesz pracować – powiedzmy, że takich przedsiębiorstw jest 10. Każdorazowo sprawdzasz, czy pojawiły się nowe oferty pracy. Następnie fora i media społecznościowe – „przeklikujesz” się przez kolejne fanpage, sprawdzasz, co nowego, ewentualnie osobno zapisujesz, gdzie możesz wysłać aplikację. Na koniec przychodzi pora na strony z darmowymi ogłoszeniami… I takie czynności powtarzasz codziennie – bez pewności, czy znajdziesz coś dla siebie, czy pojawiły się nowe ogłoszenia o pracę i czy są one wciąż aktualne. Przyznasz, że wygląda to na nieco skomplikowane i dość czasochłonne.

Właśnie dlatego tak wygodnym narzędziem jest portal rekrutacyjny. To strona specjalizująca się w temacie zatrudnienia, łącząca pracodawców z pracownikami. Najczęściej ogłoszeniodawcy uiszczają opłaty za ogłoszenia, zależy im na szybkiej i profesjonalnej rekrutacji, dlatego pracowników poszukują właśnie w ten sposób. Jeśli Ty także cenisz swój czas i lubisz proste rozwiązania, to portal pracy jest dla Ciebie. Jak wybrać najlepszy serwis rekrutacyjny?

  • Postaw na popularną, dużą stronę. Im więcej ogłoszeń w bazie, tym lepiej.
  • Wybierz portal, który ma wiele funkcji. Wyszukiwarka ofert to dopiero początek. Bardzo wygodna jest też możliwość założenia konta kandydata i wysyłania aplikacji bezpośrednio z portalu z ogłoszeniami. W trakcie szukania pracy zauważysz, że to bardzo duże ułatwienie!
  • Wyszukiwarka powinna być intuicyjna i łatwa w obsłudze. Dobrze, jeśli pozwala na filtrowanie ogłoszeń. Dzięki temu nie stracisz czasu na przewijanie kolejnych propozycji, które Cię nie interesują.
  • Strona z ofertami pracy, którą wybierzesz, musi cieszyć się dobrą reputacją.
  • Sprawdź, czy z portalu pracy możesz wygodnie korzystać na urządzeniach mobilnych. Darmowa aplikacja na telefon czy tablet pozwoli Ci w dowolnej chwili wysyłać CV i przeglądać oferty.
  • Przywiązuj wagę do bezpieczeństwa. Wysyłanie dokumentów aplikacyjnych – zawierających przecież Twoje dane osobowe – przez przypadkowe strony może być ryzykowne. Na wielu lokalnych tablicach ogłoszeniowych, np. kupię/sprzedam ogłosić może się każdy! Korzystaj więc ze sprawdzonych i zaufanych stron.

Praca.pl – dlaczego warto szukać ofert na tej stronie?

Portalem, który jest wygodny, oferuje liczne narzędzia ułatwiające aplikowanie, jest praca.pl. To jeden z największych serwisów rekrutacyjnych w Polsce, z ogromną bazą ogłoszeń pochodzących wyłącznie od sprawdzonych pracodawców. Śmiało można powiedzieć, że ten portal z ofertami pracy spełnia wszystkie opisane wyżej wymagania.

Sprawdź oferty pracy w opiece w Niemczech: https://senioport.pl/oferty-pracy-opieka.

 

Na praca.pl znajdziesz tysiące ogłoszeń z różnych branż – od polskich i zagranicznych pracodawców. Wyszukiwanie ofert jest łatwe dzięki możliwości filtrowania. Możesz wyszukać ogłoszenia na dane stanowisko, wg słowa kluczowego albo sprawdzić wakaty w całym obszarze zawodowym. Jeśli interesuje Cię konkretna lokalizacja – podaj miasto lub zaznacz województwo. Szukasz pracy zdalnej – nic prostszego! Filtruj ogłoszenia wg tego kryterium, również uwzględniając stanowisko czy obszar zawodowy. Na tej stronie masz stały dostęp do aktualnych ogłoszeń. Aby aplikować, wystarczy założyć w pełni bezpłatne konto użytkownika. Do Twojej dyspozycji będzie szereg przydatnych narzędzi – job alerty, kreator CV, możliwość analizy historii swoich aplikacji i oczywiście wysyłanie zgłoszeń bezpośrednio z portalu. Praca.pl zyskuje coraz więcej użytkowników aplikacji mobilnej. Ich liczba rośnie, bo szukanie pracy na komórce jest wygodne i łatwe. Dlaczego więc z tego nie korzystać?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *