Meble z drewna naturalnego

Teza, iż klient kupuje oczami, nie jest niczym nowym. Jednak sam asortyment, nawet najbogatszy nie przykuje uwagi szerszej rzeszy nabywców, tym bardziej tych wymagających. Liczy się atmosfera sklepu, jego wyposażenie i niepowtarzalny urok. Wiedzą o tym styliści i architekci wnętrz decydując się na aranżacje wzbogacone o meble FENIKS, oryginalne, produkowane na bazie drewna z drzewa tlenowego. Czy chodzi tylko o walory estetyczne, czy o coś więcej? Na to pytanie postaramy się znaleźć odpowiedź w poniższym artykule.

Meble FENIKS z drewna tlenowego

Cóż takiego kryje w sobie drewno Paulownia? Przede wszystkim naturalną egzotykę rodem z Azji. Ekologów zaciekawi fakt, iż drzewa tego gatunku charakteryzują się niesłychanie wysokim przyrostem masy (w pierwszym roku około dwóch metrów wzwyż), co oznacza, iż jego eksploatacja nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Tym bardziej że na rynek europejski trafia surowiec pochodzący tylko z plantacji

Z punktu widzenia przemysłu meblarskiego istotna jest niespotykana wytrzymałość drewna, jego wygląd oraz niska waga. Jasne, żółto- białe drewno pozbawione jest sęków, co czyni je przydatnym pod kątem wrażeń estetycznych. Nie kurczy się, nie wypacza, ma niską absorpcję wody. Jednym słowem jest idealnym materiałem na wszelkiego rodzaju drewniane przedmioty użytkowe, ze szczególnym uwzględnieniem mebli.

Wyposażenie sklepowe, meble FENIKS

Właśnie owa wytrzymałość, a także lekkość i piękno sprawiają, iż warto sprawdzić zawartość strony https://wyposazamysklepy.pl/system-sklepowy-feniks, by poznać szczególne walory systemu sklepowego FENIKS.

Mimo iż kolekcja została określona przez producenta, jako wyposażenie sklepów branży konfekcyjnej, nic nie stoi na przeszkodzie, by znaleźć inspirację, do wykorzystania mebli w mieszkaniach lub domach prywatnych.

Warto wspomnieć o wykończeniu powierzchni drewnianej jedynie zabiegiem opalania. Pozostawia to ostateczną decyzję o nadaniu barwy oraz rodzaju powłoki ochronnej (lakier, wosk) użytkownikowi. Gwoli wyjaśnienia dodamy, iż opalanie drewna jest najbardziej naturalną metodą konserwacji poprzez poddawanie materiału działaniu ognia, aż do osiągnięcia równomiernej struktury. Po oczyszczeniu z wszelkich drobnych cząstek surowiec poddawany jest dalszej obróbce.

Opalona powłoka nie dość, że znakomicie wpisuje się w przeróżne stylizacje wnętrz, to jeszcze wzmacnia i tak wysoką odporność drewna Paulownia na wysokie temperatury, co dodatkowo zabezpiecza asortyment sklepu przed pożarem. Niska wchłanialność wody sprawia, iż meble nie ulegną uszkodzeniu na skutek przypadkowego zalania cieczami.

Ekspozycje wnętrz z oczywistych powodów ulegają okresowo przemodelowaniu poprzez zmianę położenia regałów sprzedażowych. To jeszcze jeden argument za wykorzystaniem systemu mebli FENIKS. Niska waga umożliwia łatwą relokację wyposażenia bez konieczności angażowania w to zadanie znacznych sił i środków. Zatem nie ma potrzeby odrywania obsługi lokalu od codziennych zajęć.

Meble FENIKS, aranżacje

O wyjątkowej pomysłowości projektantów, łączącej zmysł praktyczny z mobilnością niech świadczy przykład kostki sklepowej z drewna Paulownia. Poszczególne elementy kompletu mogą być z powodzeniem wykorzystane jako miejsca ekspozycyjne, siedzisko lub niewielki stolik. W każdej chwili możliwa jest zmiana kompozycji w zależności od aktualnych potrzeb.

Poznaj – Drewnex – twój partner w ogrzewaniu domu

Bardziej statecznie prezentuje się lada sklepowa konfekcyjna LK7D 138 cm z drewnem Paulownia, w której zastosowano elementy drewniane w celu podniesienia standardu mebli, jak i ogólnego wyglądu sklepu.

System mebli FENIKS, gdzie kupić?

Najprostszym sposobem będzie kontakt za pośrednictwem adresu e-mail sklep@abm.com.pl lub numeru telefonu 512 212 316. W ten sposób można skorzystać bezpłatnie w profesjonalnej konsultacji oraz złożyć stosowne zamówienie.

Twój sklep już dziś może stać się wyznacznikiem nowych trendów. Klienci tylko na to czekają. A Ty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *