Jak budować relacje z samym sobą?

Wszystko, co robimy w życiu, jest świadectwem o nas i naszej relacji z samym sobą. Decyzje, które podejmujemy lub nie, ludzie, których kochamy lub których nie darzymy sympatią, praca, którą uwielbiamy lub której nie lubimy wykonywać, jest stworzona przez nasz związek z samym sobą.

Trudne relacje z innymi często wywodzą się z trudnych relacji z nami samymi. Wszystko zaczyna się od nas, ponieważ to my nosimy zalegające traumy i zaniedbane rany. – Micia Mieszkowski

Relacja z samym sobą determinuje wszystko. Dlaczego? Życie jest przeżywane przeze mnie, a nie poza mną. Moje postrzeganie siebie w dużym stopniu zdeterminuje moje doświadczenia życiowe.  Jeśli chcemy mieć spokojne i dobre życie, to lepiej byśmy mieli ze sobą również dobre relacje.

Relacja z samym sobą jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju. Chodzi o zdrową miłość do siebie. Twoja relacja z samym sobą jest prawdopodobnie najważniejszą relacją w życiu.

Poradnik motywujący, połączony z opowieścią o życiu i uzupełnionym ćwiczeniami, pomagającymi przyjrzeć się lepiej sobie

SPRZEDAŻ NA ALLEGRO ⬇⬇⬇ https://allegro.pl/oferta/po-supelku-do-klebka-micia-mieszkowski-11999599808

 

Eksperci twierdzą, że jeśli nie kochasz siebie całkowicie i nie dbasz aktywnie o zaspokojenie własnych potrzeb, trudno będzie ci zrobić to samo dla innych.

„Oto nowa duchowa praktyka dla ciebie: nie bierz swoich myśli tak poważnie”. – Eckhart Tolle

Aby zmienić zewnętrze, zacznij od zobowiązania się do zmiany wnętrza – ponieważ stan wewnętrzny, środowisko odzwierciedla doświadczenia zewnętrzne. Moc, miłość, zaskoczenie, kreatywność, odporność jest zakopana głęboko w nas i mamy do niej dostęp.  Jak tam zajrzeć? Trzeba przedostać się przez warstwy żalu, brak wiary, przekonań, schematów, złości, poczucia winy i odpuszczenia. Nie trzymając się kurczowo przeszłości potrafimy brać odpowiedzialność za tu i teraz robiąc miejsce na nowe.

Gonimy za „pozytywnymi” emocjami, nie będąc gotowi je przyjąć lub gonimy za szczęściem, nie zauważając, co obecnie mamy tu i teraz. Mamy oczekiwania co do pewnych emocji, jak szczęście, euforia i pogodzenie, nie rozumiejąc tych, które mamy obecnie. Jak możemy zaufać, że odnajdziemy się w tych nowych emocjach? Czy będziemy w stanie je zauważyć, skoro nie zauważamy obecnych? Co takiego pomogło mi przemieszczać się łatwiej po mojej przestrzeni? Medytacje, ćwiczenia uważności, spacery, pisanie, fotografowanie, tworzenie biżuterii i co najważniejsze, otwieranie się na siebie z intencją odkrywania. – Micia Mieszkowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *