Czy pompy ciepła są najlepszym systemem grzewczym w Polsce?

Ogrzewanie domu wiąże się z użytkowaniem energii, co z kolei oddziałuje na otaczające nas środowisko. Wszystkie substancje, wytwarzające się np. w procesie spalania węgla, przedostają się do wdychanego przez nas powietrza, a co za tym idzie – wywołują szereg poważnych schorzeń, które mogą być już nieodwracalne. W związku z tym wprowadzono obowiązek rejestrowania źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, mający na celu walkę ze smogiem. Obecnie najwięcej osób decyduje się m.in. na pompy ciepła, które stanowią najbezpieczniejszą formę ogrzewania domu. Poniżej znajdziesz kilka cennych informacji, dzięki którym dowiesz się nieco więcej o tego typu urządzeniach!

Pompa ciepła – powietrzna i gruntowa

Pompa ciepła stanowi jedno z najbardziej ekologicznych i oszczędnych rozwiązań, dzięki którym ogrzewanie domu nie wpływa gwałtownie na stan portfela. Problem polega jednak na tym, że istnieją dwa rodzaje pomp ciepła – powietrzne i gruntowe. W związku z tym istotny jest wybór urządzenia, od którego zależeć będą zarówno wydatki, jak i wiele innych kwestii. Czym więc różnią się one od siebie? Otóż powietrzne pompy ciepła działają poprzez odbieranie energii z powietrza, którą następnie przekazują do obiegu grzewczego. Podłączając je do układu elektrycznego i hydraulicznego, zapewnisz sobie nie tylko ogrzewanie pomieszczeń, ale i wody. Ponadto przy tym rodzaju pomp ciepła nie trzeba wykonywać prac ziemnych ani specjalnej instalacji. W przypadku gruntowych pomp ciepła instalacja montowana jest pod ziemią. Są zatem bardziej kosztowne od pierwszej opcji, jednak koszty eksploatacji oraz brak konieczności wspomagania instalacji dodatkowym źródłem ciepła niwelują tę różnicę. To jak, która pompa ciepła do Ciebie przemawia?

Instalacje fotowoltaiczne – co warto wiedzieć?

Zanim podejmiesz decyzje o kupnie danej pompy ciepła, musisz wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników. Należy do nich przede wszystkim: lokalizacja Twojego domu oraz jego zapotrzebowanie na energię cieplną, zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową oraz rodzaj instalacji rozprowadzenia ciepła. Zapoznanie z wymienionymi czynnikami umożliwi Ci zainwestowanie pieniędzy w instalacje fotowoltaiczne, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Dodatkową pomocą służy również hurtownia fotowoltaiczna BeeIN, która specjalizuje się w sprzedaży sprzętów dla instalatorów, handlowców oraz osób prywatnych. BeeIN oferuje sprawdzone instalacje fotowoltaiczne od renomowanych producentów i to w wyjątkowo korzystnych cenach. Skontaktuj się z pracownikiem firmy już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *