Chirurg plastyczny – czym się kierować przy wyborze?

Jak dobrze wybrać gabinet i chirurga plastycznego? To pytanie, które zadają sobie tysiące kobiet na całym świecie. Marzenia o pięknym wyglądzie towarzyszyły nam od lat. Teraz, kiedy jest to jeszcze łatwiej dostępne, pozostaje tylko wybór odpowiedniego specjalisty, który pomoże nam osiągnąć upragniony wygląd. Jak zatem właściwie wybrać chirurga plastycznego? Zwróć uwagę na kilka kwestii.

 

Chirurg plastyczny – z polecenia czy z Internetu?

Najprostszą drogą będzie oczywiście zasięgnięcie opinii w kręgu znajomych. Szansa jednak, że ktoś z twojego otoczenia korzystał już z chirurgii plastycznej, jest po pierwsze dość mała, po drugie nie każdy lubi się przyznawać, że korzystał z zabiegów… Dlatego tak naprawdę droga do znalezienia chirurga plastycznego będzie opierała się przede wszystkim na twoich intensywnych poszukiwaniach. Gdzie zacząć? Oczywiście od internetu. Najłatwiej przeszukać specjalne grupy pacjentek, które dzielą się doświadczeniami i efektami zabiegów, to pomoże uzyskać wstępną ocenę danego specjalisty. Jeśli jest jakiś chirurg plastyczny, do którego ustawiają się kolejki i bardzo ciężko jest znaleźć termin na konsultację (czasem trzeba czekać nawet ponad rok, ale są to już ekstremalne przypadki) to bez wątpienia jest to dobry znak.

Chirurg plastyczny – sprawdź kwalifikacje

Oczywiście założenie, aby sprawdzać kwalifikacje danego specjalisty, jest w teorii zawsze słuszne, jednak w praktyce czasem trudne do wykonania. Należy pytać, jakie dany ekspert ma wykształcenie i kwalifikacje zawodowe. O lekarzu będzie świadczyć zawsze rzetelność informacji, które przekazuje. Szczera, analityczna ocena stanu twojego zdrowia i możliwych do osiągnięcia efektów. Nie można również pomijać kwestii rzetelnego informowania o możliwych powikłaniach i skutkach ubocznych – to konieczność. Niestety nie wszystkie informacje o lekarzu da się zweryfikować, ale zawsze też należy prosić o pokazanie wcześniejszych efektów podobnych zabiegów. Znacząca dla oceny chirurga plastycznego będzie także twoja rozmowa z nim podczas konsultacji – czasem potrzeba nawet więcej niż jednego spotkania, aby się upewnić, czy dana osoba jest tą właściwą.

Nie tylko chirurg plastyczny, ale również gabinet jest ważny

Kolejną kwestią obok wyboru właściwego chirurga plastycznego, jest również gabinet lub klinika w której operuje. Należy zawsze przyjrzeć się wyposażeniu, ilości posiadanych technologii i kompleksowości oferty. Im więcej możliwości, tym szersze kompetencje i zakres, w jakim funkcjonuje dana klinika. Osobną (ale też podstawową kwestią) będzie również właściwa ocena, jakie warunki sanitarne panują w danej placówce.

Czy chirurg plastyczny może odmówić zabiegu?

Oczywiście, że tak! Wszystko zależy od twojego stanu zdrowia i oczekiwań, jakie posiadasz względem zamierzonych efektów. Przede wszystkim przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu będą rozmaite choroby (nadciśnienie, problemy z krzepliwością krwi, poważne choroby). Operacja plastyczna to przede wszystkim zabieg, który ma być bezpieczny dlatego, jeżeli chirurg plastyczny uzna, że nie powinnaś go wykonywać, należy podejść do tego poważnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *