Blefaroplastyka – skuteczna metoda na pełne blasku spojrzenie i młodzieńczy wygląd okolic oczu

Oczy są zwierciadłem duszy, a młody wygląd okolic oczu wpływa na wygląd całej twarzy. Niestety, skóra z wiekiem traci jędrność i pojawia się problem opadających powiek, nieestetycznych worków pod oczami, co wpływa na utratę pewności siebie i pogorszenie samopoczucia. Opadające powieki mogą również wpływać na problemy ze wzrokiem. Plastyka powiek pozwala przywrócić młodzieńczy wygląd okolic oczu i poprawić komfort życia. O szczegóły blefaroplastyki zapytaliśmy specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy.

Plastyka powiek – wskazania i przeciwwskazania

Blefaroplastyka jest zabiegiem polegającym na usunięciu nadmiaru skóry powiek oraz plastyce i obkurczeniu mięśnia okrężnego oka. Wskazaniem do plastyki powiek jest nie tylko chęć poprawy i odmłodzenia wyglądu, ale także problemy związane z:

  • zmęczeniem i uczuciem ciężkości powiek,
  • ograniczeniem pola widzenia,
  • niewydolnością dźwigacza powieki górnej,
  • bólami głowy.

Zabieg korekcji powiek poprzedza konsultacja lekarska, która pozwala wykluczyć przeciwwskazania, do których należą: niewydolność wątroby, cukrzyca, choroby układu krążenia, niedokrwistość, nieuregulowane ciśnienie tętnicze, skazy naczyniowe,  stany ropne skóry twarzy, problemy stomatologiczne.

Na czym polega blefaroplastyka?

Blefaroplastyka to korekcja powiek górnych lub dolnych, którą wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub krótkim znieczuleniu ogólnym. Plastyka powiek górnych polega na nacięciu w zgięciu powieki i usunięciu nadmiaru skóry oraz obkurczeniu mięśnia okrężnego oka przy użyciu lasera lub radioskalpela. Przy korekcji powiek dolnych nacina się skórę poniżej brzegu rzęs i odpreparowywuje wiotką skórę z oczodołu.Standardowo zabieg korekcji powiek trwa około 1,5 godziny.  Po korekcji powiek górnych najczęściej pozostaje niewielka blizna, w przypadku plastyki powiek dolnych blizna pozabiegowa jest praktycznie niewidoczna. Po zakończonym zabiegu nakładana jest specjalna maść z antybiotykiem oraz preparat zawierający ceramidy, co wpływa na przyspieszenie procesów gojenia. Korekcja powiek nie wymaga hospitalizacji, a pacjent zgłasza się na wizytę kontrolną i usunięcie szwów po około tygodniu od operacji.

Przygotowania do zabiegu i zalecenia pooperacyjne

Korekcja powiek jest zabiegiem wymagającym odpowiedniego przygotowania. Dwa tygodnie przed planowaną korekcję powiek nie należy przyjmować aspiryny i jej pochodnych oraz leków przeciwbólowych. Pacjenci, którzy zdecydowali się blefaroplastykę muszą zrezygnować z palenia tytoniu na około miesiąc przed terminem zabiegu. Przestrzeganie zaleceń lekarza pozwoli zmniejszyć ryzyko komplikacji oraz powikłań pooperacyjnych. Po zabiegu korekcji powiek należy unikać wysiłku fizycznego przez okres od 2 do 4 tygodni. Należy również pamiętać o możliwości wystąpienia niewielkich dolegliwości bólowych, zasinienia lub obrzęków, które zwykle ustępują samoistnie do 10 dni po zabiegu.  W okresie rekonwalescencji bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja okolic oczu, najlepiej dermokosmetykami polecanymi przez lekarza.

Jakie efekty daje plastyka powiek?

Blefaroplastyka jest skutecznym zabiegiem przywracającym młodzieńczy wygląd okolic oczu, a także właściwy kształt i kontur powiek. Korekcja powiek umożliwia również usunięcie nieestetycznych worków pod oczami, które nadają twarzy smutny i zmęczony wygląd.  Warto wiedzieć, że pełne efekty plastyki powiek widoczne są zazwyczaj po upływie 3 do 6 miesięcy od przeprowadzonego zabiegu. Blefaroplastyka pozwala uzyskać znacznie młodszy wygląd twarzy, dlatego należy do najpopularniejszych zabiegów w obrębie twarzy wykonywanych w klinikach medycyny estetycznej.

Decydując się korekcję powiek warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i umówić się na konsultację w celu omówienia szczegółów zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *