Jak wybrać wymarzoną salę weselną – 4 ważne wskazówki

Znalezienie odpowiedniej sali to zwykle pierwszy krok ku temu, aby skutecznie zaplanować przyjęcie weselne i odpowiednio przygotować się do tego święta. Pozornie wydaje się to mało skomplikowane. Dom weselny powinien pomieścić wszystkich gości i być ładny. Warto jednak zwrócić uwagę na nieco więcej aspektów. Najważniejsze wymieniamy w tym tekście.

Wybór odpowiedniej sali to jeden z kluczowych elementów podczas przygotowań. Nie da się ukryć, że niezapomniane przyjęcie weselne musi odbyć się w czarującym miejscu, które nie jest takie, jak każde inne. Zarówno Państwo młodzi, jak i goście spędzą tu nawet kilkanaście godzin dobrej zabawy, warto więc zadbać o najmniejszy szczegół. W końcu taka okazja zdarza się nierzadko raz w życiu. Na co więc zwracać uwagę oglądając domy weselne?

Sala weselna Poznań – wielkość sali weselnej

Jeżeli zaczynasz poszukiwać salę weselną, która będzie spełnieniem Twoich marzeń, to zacznij od podliczenia wszystkich osób, które będą uczestnikami tego niezapomnianego wydarzenia. Na początkowym etapie nie musi to być dokładna liczba, lecz przybliżona. Wtedy też uda się ustalić nieco bardziej precyzyjnie i odrzucić sale weselne, które nie pomieszczą danej liczby gości lub odwrotnie – będą zbyt duże.

Tutaj możemy podzielić się małym, może nawet nieco kontrowersyjnym trickiem. Otóż lepiej, żeby sala weselna była zbyt mała, niż zbyt duża. Dlaczego? W mniejszej sali parkiet będzie wyglądał zawsze na zaludniony nie tylko na żywo, ale i na zdjęciach czy filmach pamiątkowych. Nie chodzi oczywiście o to, aby uczestnicy musieli rozpychać się o miejsce w walce o miejsce na parkiecie. Jednak wynajmowanie domu weselnego o pojemności 250 gości na 50 uczestników nie będzie wyglądało efektownie.

W mniejszych przestrzeniach zawsze lepiej prezentują się wszelkie efekty świetlne i są bardziej przytulne. Jeżeli weźmiecie pod uwagę tę radę, to z pewnością znajdziecie idealne miejsce, a goście przeżyją niezapomniane chwile w cudownym otoczeniu.

Sale weselne Poznań – lokalizacja sali weselnej

To wyjątkowe wydarzenie warto zorganizować w odpowiednim po względem lokalizacji miejscem. Ważna jest bliskość od urzędu stanu cywilnego, czy kościoła. Jeżeli odległość będzie znaczna, to należy zorganizować transport do miejsca przyjęcia. Sale bankietowe z dala od centrum miasta oferują zwykle więcej swobody np. możliwość puszczania fajerwerków, czy duży ogród. Korzystanie z sali weselnej w mieście może wiązać się z pewnymi niedogodnościami.

Menu weselne

Każda sala np. sala bankietowa Poznań, którą cechuje profesjonalne podejście, umożliwia degustacje potraw weselnych. Warto z niej skorzystać, aby mieć wszystko pod kontrolą. Należy zapewnić różnorodny jadłospis, który trafi w gusta każdego z gości.

Baza noclegowa

Wyjątkowe miejsce, doskonałe warunki, wyśmienita kuchnia – to wszystko wpływa na ostateczny koszt wesela. Podczas organizacji i wybierania sali weselnej warto pamiętać jeszcze o przyjezdnych z daleka gościach, którzy muszą mieć zapewniony nocleg. Pierwszym pomysłem są rodzinne mieszkania, drugim – oczywiście hotelowe pokoje oferowane przez salę weselną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *