Czym jest używany sprzęt gastronomiczny?

Decydując się na wejście w branżę gastronomiczną warto mieć świadomość dużych kosztów, z jakimi się to wiąże. Początkujący przedsiębiorcy nie zawsze mają świadomość ile kosztuje dobrej jakości sprzęt gastronomiczny, stanowiący podstawę wyposażenia każdego lokalu, w którym mamy zamiar serwować jedzenie.

Decydując się na wejście w branżę gastronomiczną warto mieć świadomość dużych kosztów, z jakimi się to wiąże. Początkujący przedsiębiorcy nie zawsze mają świadomość ile kosztuje dobrej jakości sprzęt gastronomiczny, stanowiący podstawę wyposażenia każdego lokalu, w którym mamy zamiar serwować jedzenie. W momencie, w którym dochodzi do konieczności zakupu sprzętu i wyposażenia lokalu wielu właścicieli decyduje się na używany sprzęt gastronomiczny. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o cenę. Używany sprzęt gastronomiczny pozwala zaoszczędzić na wstępie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych, w zależności od wielkości lokalu.

 

To szansa!

Bez wątpienia możliwość zakupu używanego sprzętu gastronomicznego jest szansą dla każdego przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, na realizację celu jakim jest powstanie lokalu gastronomicznego. Na aukcjach znaleźć można szafki, krzesła, stoliki, chłodziarki, garnki, piece, lodówki, patelnie, kuchenki czy inne, drobne akcesoria dostępne w lokalach gastronomicznych. Przed zakupem warto sprawdzić jego stan techniczny i wizualny – jeśli jest wszystko w porządku to można zdecydować się na zakup.

 

Na rynku znaleźć można również używany sprzęt gastronomiczny poleasingowy, wystawiany po okresie najmu na sprzedaż z powodu braku chęci wykupu, lub niemożności zapłacenia kolejnej raty. Sprzęt poleasingowy jest zazwyczaj w lepszym stanie, aniżeli klasyczny sprzęt używany. Posiada on znacznie mniej lat użytkowania i co za tym idzie jest mniej wyeksploatowany. Co najlepsze – jego cena nie różni się diametralnie, a zdarza się, że jest niższa niż sprzętu zakupionego w formie jednorazowej płatności.

 

To więcej możliwości!

Zakup używanego sprzętu gastronomicznego to szansa dla początkujących przedsiębiorców. To rozwiązanie o tyle rozsądne, że w ostatnim czasie obserwujemy bardzo szybko upadające knajpy. Obniżenie początkowych kosztów pozwoli przeznaczyć pieniądze na reklamę i promocję, a także na zatrudnienie wykwalifikowanego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *