Taśma muzyczna LED – nowość dla miłośników najlepszego brzmienia

Oświetlenie LED już od kilku lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony klientów. Nie ma w tym niczego dziwnego – w końcu jest to rozwiązanie energooszczędne, przyjazne dla środowiska, a do tego możliwości aranżacji wnętrza z wykorzystaniem tego produktu są niemal nieograniczone. Producenci dbają o to, aby klienci zainteresowani technologią LED mieli jak największy wybór. Właśnie tak zrodził się pomysł na muzyczną taśmę LED, całkowitą nowość od marki Activejet.

Czym jest muzyczna taśma LED?

Diody LED pulsujące kolorowym światłem w rytm aktualnie rozbrzmiewającej muzyki, zamienią każde spotkanie towarzyskie w niezapomnianą imprezę. Muzyczna taśma LED sprawia, że wnętrze odmieni się nie do poznania, zyska nowoczesne wykończenie i zaskakujące oświetlenie. Taki wybór to gwarantowany efekt „wow” na twarzach wszystkich gości.

Muzyczna taśma LED to nowoczesne rozwinięcie tradycyjnej taśmy RGB. Kompletny zestaw do montażu zawiera samą taśmę z diodami, a także zasilacz i czujnik dźwięku. To właśnie dzięki niemu produkt może rozbłysnąć kolorami i dopasować się do tempa aktualnie odtwarzanej muzyki. Taśma może na przykład migać zgodnie z niskimi tonami – basami. Sterownik do zarządzania barwą światła jest w stanie ustawić wszystkie parametry zmiennokolorowej taśmy RGB. Dzięki temu można zastosować albo kolory statyczne, albo zdecydować się na kolory dynamiczne, odpowiadające nastrojowi aktualnie włączonej muzyki. Posiada on kilka trybów czułości swojej pracy. Spokojny jazz, ostry rock, a może porywający house – niech Twoje wnętrze współbrzmi z Twoim ulubionym rytmem!

Sterownik może zostać również wykorzystany jako tradycyjny kontroler LED. Za jego sprawą z łatwością zmienisz barwę emitowaną przez diody i dopasujesz ją do swojego obecnego nastroju lub okoliczności. Romantyczne, czerwone walentynki albo niebieskie światło do wieczornego sensu filmowego? Z tym urządzeniem wszystko jest możliwe. I to dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Parametry techniczne

Długość taśmy wynosi 3 metry. Ilość diod LED na metr długości to aż 30 sztuk, co gwarantuje efektowne, jednolite oświetlenie. Pobór mocy na metr taśmy to 7W. To klasa energetyczna A, dzięki czemu taśma jest energooszczędna, a tym samym przyjazna dla środowiska i dla portfela swojego właściciela. Żywotność tego produktu to aż 30 000 godzin, więc świetna zabawa potrwać może naprawdę długo. Po tym czasie bez problemu wymienić ją można na nową.

Dodatkowo muzyczna taśma LED Activejet posiada klasę szczelności IP 65. Cyfra 6 oznacza, że jest ona chroniona przed wnikaniem kurzu, natomiast cyfra 5 – że taśma jest zabezpieczona przed strumieniem wody skierowanym bezpośrednio na nią. To sprawia, że jest to produkt całkowicie bezpieczny. Takie parametry powodują, że diody LED mogą zostać zainstalowane nie tylko w domu, na przykład w łazience, ale także na zewnątrz, na przykład na tarasie pod dachem albo na werandzie. Producent przewidział aż trzy lata gwarancji na działanie tego sprzętu.

Montaż taśmy muzycznej Activejet jest bardzo prosty – taśma wyposażona jest w taśmę samoprzylepną. Co najważniejsze, nie trzeba mieć do tego żadnych narzędzi, a w razie zmiany koncepcji wystroju, muzyczna taśma LED może zostać szybko usunięta.

Taśma dostępna jest m.in. w sklepie Sferis.pl, kosztuje ok. 70 PLN
link do produktu: https://www.sferis.pl/muzyczna-tasma-led-music-stripe-rgb-3m-ip65-aje-led-music-stripe-p533807

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *