Cukier to nie tylko słodkości. Jak unikać cukru skoro znajduje się we wszystkich produktach?

Cukier, cukier i jeszcze raz cukier. Biała śmierć, która czeka na nas na każdym kroku. Nawet jeżeli na co dzień nie słodzisz kawy i herbaty, a smak słodyczy znasz tylko z opowiadań to i tak prawdopodobnie pochłaniasz spore ilości cukru. Jak to możliwe? O tym właśnie będzie dzisiejszy artykuł.

To że nie słodzisz, nie oznacza, że nie spożywasz cukru

Każdy z nas wie, że cukier spożywany w nadmiarze szkodzi. Już blisko 2 miliardy ludzi ma problem z niewłaściwą masą ciała. Odkryj catering dietetyczny z Warszawy, który pozwoli utrzymać ci odpowiednią sylwetkę. Wśród wielu winnych nadwagi i otyłości pojawia się m.in. nasz słodki nieprzyjaciel. Cukier dodawany jest przez producentów tam, gdzie naturalnie byśmy się go nie spodziewali. Dzięki temu produkt może dłużej stać na sklepowej półce. Dodatkowo my jako konsumenci po prostu lubi słodkie. Nawet jeżeli świadomie rezygnujemy z cukru, to mając do wyboru dwa produkty, które wydają nam się bezcukrowe, wybierzemy… słodszy. Producenci dobrze o tym wiedzą. Dlatego sypią cukru, ile się da. Możemy go znaleźć w płatkach śniadaniowych. I wcale nie mam na myśli tych słodkich, czekoladowych kuleczek. Równie dużo cukru znajdziecie w fit płatkach, które teoretycznie powinny być zdrowsze. Na potęgę dosładzane są jogurty owocowe. Super smaczne i zdrowe jogurciki pełne są cukru i syropu glukozowo-fruktozowego. Dodatkowo słodycz dodawana jest także do dań gotowych i… fastfoodów. Pyszniutki hamburgerek w kartonowym pudełeczku ma w sobie kilka łyżeczek cukru!

Jak unikać cukru, skoro znajduje się we wszystkich produktach?

Amerykańskie Towarzystwo Zdrowia szacuje, że przeciętny Amerykanin zjada każdego dnia około 18 łyżeczek cukru ukrytego w produktach!

No dobrze, ale co w zamian? Jak poradzić sobie potrzebą zjedzenia czegoś słodkiego? Masz ochotę na płatki śniadaniowe? Zrób domową granolę lub wybierz specjalną dietę, dopasowaną do Twoich potrzeb z cateringu dietetyczny Warszawa. (Fit-Catering) Oszukuj też swój organizm, wykorzystując słodkie alternatywy dla cukru. Na pierwszym miejscu zdrowych zamienników znajduje się miód! Nie od dziś wiadomo, że warto go jeść. To źródło licznych prozdrowotnych właściwości. Zamiast chemicznych słodzików wybierz naturalny ksylitol lub stewie. To słodki smak, który nie podnosi poziomu cukru we krwi.

W idealnym świecie w ogóle nie powinniśmy jeść cukru. Niestety rzeczywistość jest brutalnie inna. Cukier czai się na każdym rogu. Pamiętaj o tym na kolejnych zakupach. Zacznij od ograniczeń. I pamiętaj radę dietetyków. Cukier w twojej diecie nie powinien przekraczać 10% ogólnej liczby spożywanych kalorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *