Dlaczego warto adoptować dziecko?

Dlaczego warto adoptować dziecko?
3.7 (73.33%) 3 votes

Przyjęcie dziecka do adopcji jest bardzo osobistą decyzją dla przyszłych rodziców. Nie można powiedzieć, że istnieje jeden powód, dla którego ludzie dokonują adoptują – ponieważ w rzeczywistości każda rodzina jest inna i każda rodzina wybiera adopcję z różnych powodów.

Oto kilka powodów, dla których warto adoptować dziecko:Adopcja chorego dziecka zmieniła nasze życie – zobacz!

1. Z powodu niepłodności niektóre pary nie mogą mieć biologicznego dziecka.

Jest to jeden z najczęstszych powodów, dla których przyszli rodzice wybierają adopcję. W wielu przypadkach próbowali mieć dziecko w naturalny sposób i zmagali się przez wiele miesięcy, a nawet lat w leczeniu niepłodności , które ostatecznie zawiodły. Więc postanawiają kontynuować adopcję jako inny sposób zostania rodzicami.

2. Niektóre kobiety borykają się z chorobami, które sprawiają, że zajście w ciążę jest niebezpieczne.

Oprócz niepłodności niektóre kobiety mają warunki uniemożliwiające ciążę lub nierozważne. Niezależnie od tego, czy jest to stan, o którym wiedziały od czasu, gdy były młode, czy coś, co rozwinęło się w trakcie poprzedniej ciąży, warunki te mogą zagrozić jej życiu, a więc zwracają się do adopcji, aby stać się matką.

3. Nie chcą pomijać zaburzeń genetycznych ani chorób.

W innych przypadkach niektóre pary mogą być w pełni zdolne do poczęcia i zdrowej ciąży, ale martwią się, że ich dziecko urodzi się z chorobami genetycznymi. Niektórzy rodzice z zaburzeniami lub chorobami wiedzą, że istnieje duża szansa na przekazanie ich dziecku, więc decydują się na adopcję.

4. Są samotnym rodzicem i chcą założyć rodzinę.

Kiedy ludzie zdają sobie sprawę, że mogą nie być w stanie naturalnie mieć dziecka, ponieważ nie mają partnera, mogą zdecydować, że adopcja jest dla nich odpowiednia . Zamiast poddawać się leczeniu niepłodności, aby mieć biologiczne dziecko, decydują, że adopcja zapewni im to, czego chcą – szansę na bycie rodzicem, bez względu na to, czy istnieje związek genetyczny, czy nie.

5. Chcą dać dziecku w potrzebie kochający dom.

Niezależnie od tego, czy zdecydują się na adopcję w kraju, na arenie międzynarodowej lub z systemu zastępczego (lub starszego dziecka, które jest z nimi spokrewnione), potencjalni rodzice adopcyjni uznają, że jest wiele dzieci, które nie mają potrzebnego im miłego i wspierającego środowiska domowego. Wiedząc, że mogą zapewnić rodzinie, że to dziecko potrzebuje, przyszli rodzice adopcyjni decydują się kontynuować proces adopcji.

Łóżeczko, z którego wyjęłam miłość. Adopcja chorego dziecka zmieniła nasze życie – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/adopcja-chorego-dziecka-zmienila-nasze-zycie/

6. Chcą pomóc kobietom w ciąży, biorąc pod uwagę adopcję, w dalszym ciągu realizować swoje cele życiowe.

Przyszli rodzice adopcyjni wiedzą, jak wiele poświęcenia wymaga dziecko i wiedzą, że wiele przyszłych matek ma inne plany na życie niż wychowywanie dziecka. Dlatego, adoptując dziecko, przyszli rodzice adopcyjni mogą pomóc młodej kobiecie osiągnąć jej osobiste cele, takie jak ukończenie szkoły lub awans w swojej karierze.

7. Chcą pomóc przyjacielowi lub członkowi rodziny, który nie jest w stanie wychować dziecka.

Czasami ludzie znają kobietę w ciąży, która nie jest gotowa na wychowanie dziecka i szuka kogoś do adopcji jej dziecka. W innych sytuacjach krewny lub przyjaciel może nie być w stanie opiekować się starszym dzieckiem i potrzebuje kogoś, kto zapewni im lepsze życie poprzez adopcję. W każdym z tych przypadków potencjalni rodzice adopcyjni mogą podjąć decyzję o adopcji dziecka od osoby, którą już znają.

8. Chcą raczej wychowywać starsze dziecko niż niemowlę.

Jeśli potencjalni rodzice nie chcą wychowywać dziecka od urodzenia, adopcja jest właściwym wyborem. Być może przyszli rodzice są bardziej zainteresowani lub przygotowani na wychowanie nastolatka. To nie powód do wstydu; w końcu, niezależnie od wieku adoptowanego dziecka, rodzice dają im rodzinę, której wcześniej nie mieli.

9. Chcą wybrać płeć swojego dziecka.

Podczas gdy niektóre agencje adopcyjne nie pozwalają przyszłym rodzicom adopcyjnym na wybór płci ich przyszłego dziecka, istnieją specjaliści, którzy oferują tę ścieżkę rodzicom. Gdyby przyszli rodzice mieli mieć dzieci własnych, nie byliby w stanie wybrać płci; z adopcją będą, nawet jeśli może to skutkować dłuższym czasem oczekiwania.

10. Proces adopcji ma większy potencjał sukcesu niż leczenie niepłodności.

Kiedy pełni nadziei rodzice zastanawiają się nad możliwościami budowania rodziny, często zastanawiają się, która z nich ma największe szanse na sukces. Z tego powodu mogą wybrać adopcję; w końcu, wraz z adopcją, wiedzą, że pod koniec procesu będą mieli dziecko, podczas gdy leczenie niepłodności nie zapewnia tej samej gwarancji.

Zobacz gdzie kupić

 

11. Chcą adoptować pasierba.

Nie wszystkie adopcje mają miejsce za pośrednictwem agencji; niektóre adopcje występują między ludźmi, którzy znają się poprzez proste procesy prawne. Dziadkowie, którzy mają już relacje rodzic-dziecko ze swoim pasierbem, mogą chcieć nawiązać stosunki prawne, zapewniając im prawa rodzicielskie i prawa dziecka do dziedziczenia, ubezpieczenia i inne. To także sposób na połączenie mieszanej rodziny.

12. Czują się wezwani do przyjęcia dziecka do adopcji z powodów religijnych lub innych.

Innym razem ludzie bez przeciwwskazań do posiadania biologicznych dzieci, wybierają adopcję, ponieważ czują, że to właśnie mieli zrobić. Może to wynikać z nauk religijnych lub wartości etycznych, a może z przekonania, które mają od lat. Tak czy inaczej, wybór adopcji dla nich jest decyzją całkowicie emocjonalną, a nie z powodów praktycznych.

13. Decyzja bycia rodzicem jest ważniejsza niż chęć zajścia w ciążę.

Jest to powszechny pomysł wśród rodziców adopcyjnych, zwłaszcza tych, którzy walczyli o to, aby sami poczęli. Ich celem nie jest doświadczanie ciąży, ale stawanie się rodzicami i włączenie dziecka do rodziny – i nie muszą być w ciąży, aby to zrobić.

14. Znają innych, którzy zostali adoptowani lub adoptowali i postrzegają to jako pozytywny sposób na rozwój rodziny.

Adopcja jest bardziej powszechna, niż myślisz, a wielu ludzi zna kogoś, kto adoptował lub był adoptowany. Widzenie piękna rodziny zbudowanej w ten sposób inspiruje przyszłych rodziców do wyboru adopcji, ponieważ wiedzą, jak wspaniały jest ten proces dla wszystkich zaangażowanych.

14. Zostali adoptowani i chcą dać to samo doświadczenie komuś innemu.

Nie jest niczym niezwykłym, że ludzie, którzy zostali adoptowani, chcą ostatecznie dać to samo doświadczenie komuś innemu. Są żywym dowodem na to, jak udane mogą być adopcje i wiedząc, że nie ma różnicy między miłością biologiczną i adopcyjną, decydują się pomóc potrzebującemu dziecku w tym samym pozytywnym doświadczeniu.

15. Oni po prostu „chcą”.

Czasami potencjalni rodzice adopcyjni nie mogą formalnie wyrazić, co dotyczy adopcji, która ich interesuje. Nie mają żadnych innych powodów, by zaadoptować oprócz „pragnienia”, czy to jest nowe pragnienie, czy pragnienie, które mieli od zawsze. Dla niektórych osób adopcja jest dla nich czymś naturalnym.

To tylko niektóre z powodów, dla których ludzie powinni wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze ścieżki rodzicielskiej. Oczywiście możesz mieć inne powody, aby adoptować dziecko, które nie jest tutaj wymienione – i to jest całkowicie normalne. Sytuacja każdej osoby jest inna, podobnie jak ich indywidualne powody adopcji.
Zobacz gdzie kupić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *