Jak wybrać laser do zamykania naczynek?

Pękające naczynka na skórze twarzy lub ciele to problem, który może dotyczyć osób dowolnej płci czy wieku. Jego przyczyna może leżeć zarówno w czynnikach genetycznych, jak i tych związanych ze stylem życia, w związku z czym często jest trudna do ustalenia. Na szczęście z zaczerwienieniem i nierównym kolorytem skóry wywołanymi przez popękane naczynka można skutecznie walczyć z pomocą laseroterapii. Aby było to możliwe, potrzebne jest odpowiednie urządzenie zabiegowe.

Laserowe zamykanie naczynek — co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Laserowe zamykanie naczynek to popularny zabieg z zakresu dermatologii estetycznej, który pozwala na uporanie się z tzw. pajączkami i zaczerwienieniem powstającym wskutek pękania naczyń krwionośnych. Laseroterapia w tym przypadku umożliwia zmniejszenie widoczności naczynek, tym samym usuwając rumień i przywracając skórze jednolity koloryt.

Jak to działa? Emitowana przez urządzenie wiązka dociera pod skórę, gdzie pochłaniana jest przez hemoglobinę. Wytworzone w ten sposób ciepło powoduje wyparowanie wody z krwi, a następnie obkurczenie się i zamknięcie naczynek krwionośnych. Zabieg ten może być wykonywany zarówno na twarzy, jak i na pozostałych obszarach ciała pacjenta.

Na co zwracać uwagę, wybierając laser do zamykania naczynek?

Zabieg zamykania naczynek można wykonywać przy pomocy różnych rodzajów laserów. Wśród urządzeń przeznaczonych do tego celu warto wyróżnić zwłaszcza lasery diodowe oraz laser barwnikowo-pulsacyjny. Technologie te różnią się nie tylko sposobem działania, lecz również sugerowanymi zastosowaniami. Dla przykładu, lasery diodowe to świetne rozwiązanie problemu tzw. pajączków, żylaków i widocznych rozszerzonych naczynek, natomiast urządzenie barwnikowo-pulsacyjne to dobry wybór w przypadku rumienia.

Przy wyborze urządzenia należy także zwrócić uwagę na dostępny zakres długości fali. Lasery pozwalające na pracę z więcej niż jedną długością fali są bardziej uniwersalne, umożliwiając przeprowadzanie zabiegów zarówno na twarzy jak i ciele. Korzystając z nich, można precyzyjnie dobierać parametry do specyfiki obszaru zabiegowego. Warto również zwrócić uwagę na dostępne opcje modyfikacji głowicy zabiegowej — mowa tu zwłaszcza o wymiennych pierścieniach skupiających wiązkę.

Gdzie szukać laserów do zamykania naczynek?

Lasery do zamykania naczynek dostępne są m.in. w ofertach sklepów z urządzeniami dla salonów medycyny estetycznej oraz hurtowni kosmetycznych. Aby upewnić się, że wybieramy bezpieczny, trwały sprzęt, który pozwoli uzyskiwać oczekiwane rezultaty laseroterapii, przed zakupem powinniśmy zapoznać się z informacjami na temat producenta oraz sprzedawcy.

Urządzenia powinny być atestowane i dostarczane ze wszelkimi niezbędnymi dokumentami. Dobry sprzedawca zaoferuje także możliwość przeprowadzenia szkolenia z posługiwania się konkretnym modelem lasera. Na bogaty wybór sprzętów oraz profesjonalną obsługę mogą liczyć na przykład klienci renomowanej polskiej hurtowni kosmetycznej Cosmed24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *