Gry online dostarczają rozrywki dla osób w każdym wieku.

Gry online dostarczają rozrywki dla osób w każdym wieku.
Oceń ten artykuł

Roblox 

Roblox jest grą edukacyjną, która powstała w 2006 roku. Stworzyła ją amerykańska firma Roblox Corporation. Uczestnik sam tworzy rozgrywkę – miejsca akcji, przedmioty itp. Można także udostępnić swoje mapy tworzone z klocków. Gra opiera się na formie free-to-play, jednak można także kupić wirtualną walutę (robux). Przedmioty dostępne w grze podlegają prawom fizyki. Gra jest dostępna w następujących platformach: Windows 10, Windows, Xbox One, iOS, Fire OS, Android, macOS. Roblox jest grą przeznaczoną głównie dla osób w wieku od 8 do 18 lat.

Gra Roblox polega na tworzeniu wirtualnego świata – postaci, budynków i innych miejsc. Użytkownik ma możliwość wykupienia abonamentu uczestnictwa w „Builders Club”. To doskonała rozrywka, która opera się na pomysłowości i oryginalności.

 

Margonem

 

Margonem jest grą komputerową z gatunku MMORPG. Stworzyli ją studenci Politechniki Śląskiej w 2006 roku, natomiast prawa autorskie posiada spółka Garmory. Gra posiada grafikę 2D. Uczestnictwo jest bezpłatne, ale można też wykupić walutę wirtualną Smocze Łuski (poprzez mikropłatności). W grze mamy do czynienia z 9 miastami; Ithan, Torneg, Karka-han, Werbin, Eder, Mythar, Nithal, Tuzmer i Thuzal. W miastach gracz ma różnorodne zadania do wykonania. W tych lokacjach gracz pojawia się po śmierci swojego bohatera. Margonem jest krainą, gdzie na początku należy wybrać profesję; łowca, tropiciel, mag, tancerz ostrzy, paladyn lub wojownik. Każdy z nich posiada atuty pomagające w walce z potworami. Możliwa jest interakcja z innymi graczami, rozmowy na czacie, wojny klanowe i walki. Jeśli bohater umrze, trzeba odczekać określony czas, zanim się ocknie. Im większy poziom, tym dłużej się czeka na ocknięcie.

 

Howrse

 

Howrse jest internetową grą dostępną jako aplikacja mobilna lub w wersji przeglądarkowej. Gra polega na hodowli koni i zajmowaniu się ośrodkiem jeździeckim. Gracz dba o swoje konie, opiekuje się nimi i rozwija stadninę. Może wybrać karierę hodowcy lub trenera koni. Hodowca dba o konie, stadninę i rozmnażanie zwierząt. Trener natomiast ma za zadanie rozwinąć ich umiejętności i przygotować do startu w zawodach konnych. W Howrse występuje bardzo wiele ras koni i maści, także dzikich koni i osiołków. Znajdziemy tu nawet jednorożce i pegazy (wymyślone zwierzęta). Możliwe jest więc dowolne rozmnażanie koni, tworzenie ciekawych ras i odmian. Gra wymaga logicznego myślenia, zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie, rozwija kreatywność i umiejętność planowania.

 

Gry online zazwyczaj są bezpłatne, co stanowi spory plus. Roblox, Margonem i Howrse to ciekawe opcje dla każdego, kto lubi rozwijać myślenie, a także współpracować z innymi graczami. Doceniło je wiele osób na całym świecie, cieszą się dużą popularnością wśród setek tysięcy graczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *