Gry online dostarczają rozrywki dla osób w każdym wieku.

Roblox

 

Roblox jest grą edukacyjną, która powstała w 2006 roku. Stworzyła ją amerykańska firma Roblox Corporation. Uczestnik sam tworzy rozgrywkę – miejsca akcji, przedmioty itp. Można także udostępnić swoje mapy tworzone z klocków. Gra opiera się na formie free-to-play, jednak można także kupić wirtualną walutę (robux). Przedmioty dostępne w grze podlegają prawom fizyki. Gra jest dostępna w następujących platformach: Windows 10, Windows, Xbox One, iOS, Fire OS, Android, macOS. Roblox jest grą przeznaczoną głównie dla osób w wieku od 8 do 18 lat.

Gra Roblox polega na tworzeniu wirtualnego świata – postaci, budynków i innych miejsc. Użytkownik ma możliwość wykupienia abonamentu uczestnictwa w „Builders Club”. To doskonała rozrywka, która opera się na pomysłowości i oryginalności.

 

Margonem

 

Margonem jest grą komputerową z gatunku MMORPG. Stworzyli ją studenci Politechniki Śląskiej w 2006 roku, natomiast prawa autorskie posiada spółka Garmory. Gra posiada grafikę 2D. Uczestnictwo jest bezpłatne, ale można też wykupić walutę wirtualną Smocze Łuski (poprzez mikropłatności). W grze mamy do czynienia z 9 miastami; Ithan, Torneg, Karka-han, Werbin, Eder, Mythar, Nithal, Tuzmer i Thuzal. W miastach gracz ma różnorodne zadania do wykonania. W tych lokacjach gracz pojawia się po śmierci swojego bohatera. Margonem jest krainą, gdzie na początku należy wybrać profesję; łowca, tropiciel, mag, tancerz ostrzy, paladyn lub wojownik. Każdy z nich posiada atuty pomagające w walce z potworami. Możliwa jest interakcja z innymi graczami, rozmowy na czacie, wojny klanowe i walki. Jeśli bohater umrze, trzeba odczekać określony czas, zanim się ocknie. Im większy poziom, tym dłużej się czeka na ocknięcie.

 

Howrse

 

Howrse jest internetową grą dostępną jako aplikacja mobilna lub w wersji przeglądarkowej. Gra polega na hodowli koni i zajmowaniu się ośrodkiem jeździeckim. Gracz dba o swoje konie, opiekuje się nimi i rozwija stadninę. Może wybrać karierę hodowcy lub trenera koni. Hodowca dba o konie, stadninę i rozmnażanie zwierząt. Trener natomiast ma za zadanie rozwinąć ich umiejętności i przygotować do startu w zawodach konnych. W Howrse występuje bardzo wiele ras koni i maści, także dzikich koni i osiołków. Znajdziemy tu nawet jednorożce i pegazy (wymyślone zwierzęta). Możliwe jest więc dowolne rozmnażanie koni, tworzenie ciekawych ras i odmian. Gra wymaga logicznego myślenia, zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie, rozwija kreatywność i umiejętność planowania.

 

Gry online zazwyczaj są bezpłatne, co stanowi spory plus. Roblox, Margonem i Howrse to ciekawe opcje dla każdego, kto lubi rozwijać myślenie, a także współpracować z innymi graczami. Doceniło je wiele osób na całym świecie, cieszą się dużą popularnością wśród setek tysięcy graczy.

Jeden komentarz do “Gry online dostarczają rozrywki dla osób w każdym wieku.

  • Gry to strata czasu. Oglupiaja i otempiaja. Kiedyś dzieci bawiły się wspólnie, teraz tylko siedzą przed komputerem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *