Implantologia – sposób na utracone zęby

Zdrowy i piękny uśmiech to pewność siebie i brak kompleksów. O tym, jak ważna jest właściwa higiena jamy ustnej wie dziś każdy. Niestety, pomimo odpowiedniej pielęgnacji, wiele osób boryka się z problemami i nieestetycznymi ubytkami. Dla pacjentów, którzy na skutek poważnej choroby lub wypadku utracili swoje uzębienie, ratunkiem jest leczenie implantologiczne.

 

Czym zajmuje się implantologia stomatologiczna?

Implantologia to jedna z najnowocześniejszych metod uzupełniania braków, wykorzystująca specjalne protezy imitujące korzeń zęba. Implanty są wykonane z biokompatybilnego tytanu – materiału lekkiego, ale wysoce wytrzymałego. Jednym z ośrodków, w którym przeprowadza się takie sposoby leczenia jest klinika implantologiczna w Katowicach. Tytanowy wszczep umieszcza się w kości, a na nim lekarz odbudowuje koronę zęba. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i bezpieczne dla pacjenta, ponieważ implant, w wyniku procesu osseointegracji przyrasta do kości, stając się jej częścią.

Jak wygląda leczenie w klinice implantologicznej?

Na podstawie wstępnej konsultacji i panoramicznego zdjęcia jamy ustnej, lekarz określa stan uzębienia i ocenia możliwość dokonania wszczepów. Jest to dopiero początek dość długiego leczenia. Na kolejnej wizycie przeprowadzany jest zabieg, który polega na stworzeniu niewielkich otworów w kościach szczęki i umieszczeniu w nich tytanowych protez. Cały proces odbywa się w znieczuleniu, dzięki czemu pacjent nie odczuwa przykrych dolegliwości bólowych. W zależności od organizmu, etap gojenia może trwać od dwóch do sześciu miesięcy. Po przyjęciu się wszczepu i prawidłowym zagojeniu tkanek stomatolog przechodzi do kolejnej części swojej pracy, czyli odbudowuje koronę zęba na tytanowym implancie. Specjalistyczne ośrodki przeprowadzają skomplikowane zabiegi wśród pacjentów z całkowitym brakiem zawiązków zębowych oraz tych, którzy utracili zęby w wyniku wypadków. Warto wiedzieć, iż leczenie implantologiczne można stosować wyłącznie u osób z zakończonym wzrostem kostnym (osoby pełnoletnie).

2 thoughts on “Implantologia – sposób na utracone zęby

 • 9 sierpnia 2019 at 22:46
  Permalink

  Zbieram na implanty zębów. Nie jest to tanie ale piękny uśmiech bywa gwarancją zadowolenia.

  Reply
 • 9 sierpnia 2019 at 22:48
  Permalink

  Słyszałem że teraz często wyjeżdża się na Ukrainę robić zęby. Wstawiać implanty zębów. Jak to jest? Czy warto? Ile to kosztuje?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *