Implantologia – sposób na utracone zęby

Zdrowy i piękny uśmiech to pewność siebie i brak kompleksów. O tym, jak ważna jest właściwa higiena jamy ustnej wie dziś każdy. Niestety, pomimo odpowiedniej pielęgnacji, wiele osób boryka się z problemami i nieestetycznymi ubytkami. Dla pacjentów, którzy na skutek poważnej choroby lub wypadku utracili swoje uzębienie, ratunkiem jest leczenie implantologiczne.

 

Czym zajmuje się implantologia stomatologiczna?

Implantologia to jedna z najnowocześniejszych metod uzupełniania braków, wykorzystująca specjalne protezy imitujące korzeń zęba. Implanty są wykonane z biokompatybilnego tytanu – materiału lekkiego, ale wysoce wytrzymałego. Jednym z ośrodków, w którym przeprowadza się takie sposoby leczenia jest klinika implantologiczna w Katowicach. Tytanowy wszczep umieszcza się w kości, a na nim lekarz odbudowuje koronę zęba. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i bezpieczne dla pacjenta, ponieważ implant, w wyniku procesu osseointegracji przyrasta do kości, stając się jej częścią.

Jak wygląda leczenie w klinice implantologicznej?

Na podstawie wstępnej konsultacji i panoramicznego zdjęcia jamy ustnej, lekarz określa stan uzębienia i ocenia możliwość dokonania wszczepów. Jest to dopiero początek dość długiego leczenia. Na kolejnej wizycie przeprowadzany jest zabieg, który polega na stworzeniu niewielkich otworów w kościach szczęki i umieszczeniu w nich tytanowych protez. Cały proces odbywa się w znieczuleniu, dzięki czemu pacjent nie odczuwa przykrych dolegliwości bólowych. W zależności od organizmu, etap gojenia może trwać od dwóch do sześciu miesięcy. Po przyjęciu się wszczepu i prawidłowym zagojeniu tkanek stomatolog przechodzi do kolejnej części swojej pracy, czyli odbudowuje koronę zęba na tytanowym implancie. Specjalistyczne ośrodki przeprowadzają skomplikowane zabiegi wśród pacjentów z całkowitym brakiem zawiązków zębowych oraz tych, którzy utracili zęby w wyniku wypadków. Warto wiedzieć, iż leczenie implantologiczne można stosować wyłącznie u osób z zakończonym wzrostem kostnym (osoby pełnoletnie).

2 komentarze do “Implantologia – sposób na utracone zęby

  • Zbieram na implanty zębów. Nie jest to tanie ale piękny uśmiech bywa gwarancją zadowolenia.

    Odpowiedz
  • Słyszałem że teraz często wyjeżdża się na Ukrainę robić zęby. Wstawiać implanty zębów. Jak to jest? Czy warto? Ile to kosztuje?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *