Skuteczne sposoby na kaca

Czasami planujemy wypić nieco więcej niż zwykle, a innym razem impreza jest spontaniczna, a kac po niej bardzo niespodziewany.  Co możemy wówczas zrobić? Jak się podratować? Jak pozbyć się kaca? Oto sprawdzone sposoby.

Zwykle na drugi dzień po wypici dużej ilości alkoholu mamy ból głowy, żołądka i mięśni, mdłości, suchość w ustach, drżenie rąk, brak apetytu i ogólne zmęczenie psychiczne i fizyczne. Pół biedy, gdy możemy pozwolić sobie na leżenie w łóżku i zmaganie się z przykrymi konsekwencjami alkoholu w zaciszu swojego pokoju. Problem pojawia się wówczas, gdy dość szybko chcemy stanąć na nogi i co wtedy zrobić?

Po pierwsze trzeba dużo pić, jednak każdy kto miał chociaż raz w życiu kaca wie, że woda dość kiepsko smakuje po tak zwanym przepiciu, co wówczas?

Warto postawić na kwaśne zupy, takie jak ogórkowa, kapuśniak, żurek. Najlepiej zrobić je osobiście dzień wcześniej, a jeśli impreza była spontaniczna, to najszybszym sposobem będzie zakupienie gotowych zup w pobliskim supermarkecie.

Dobrym pomysłem będzie także napicie się wywaru z rosołu. Oczywiście nie rezygnujmy z samej wody, bo i ona jest bardzo potrzebna. Warto zakupić soki, np. sok z buraków, a także soki owocowe. Jedna mocna kawa również złagodzi dolegliwości, w tym ból głowy.


Po drugie trzeba coś zjeść i najlepiej jeśli będzie to jajecznica z dodatkami (np. ze szparagami), bądź wyrazista w smaku zupa gulaszowa.

Nie zapominajmy o czymś słodkim, czasami warto nawet zjeść dwa batony czekoladowe i w ten sposób dostarczyć sobie cukier, niektórzy wręcz uważają, że w pierwszej kolejności stawiają na czekoladę czy batony, a dopiero po lekkiej poprawie sięgają po soki czy zupy.

Każda metoda jest dobra, jeśli akurat działa na nas.

Po trzecie leki z apteki, a tych oczywiście nie brakuje. Bez problemu można już kupić tabletki musujące na kaca, które w swoim składzie mają całe mnóstwo elektrolitów i środków przeciwbólowych, aby szybko uporać się ze skutkami kaca. Do tego musujące witaminy czy typowe środki przeciwbólowe, dzięki którym będziemy w stanie przetrwać dzień w pracy.

Bez względu na to, po jakie środki sięgniemy nie należy wsiadać do samochodu na kacu, ani kombinować z tak zwanym stosowaniem klina, czyli „piwko na kaca”. Nie ma nadal badań pozwalających na potwierdzenie, że dostarczenie niewielkiej ilości alkoholu niweluje skutki wypicia ogromnej ilości alkoholu dnia poprzedniego. Pozytywny wpływ w tym wypadku mogą mieć tylko witaminy i minerały zawarte w piwie, które ewidentnie trzeba uzupełnić po przepiciu, ale przecież można je podać w innej postaci (soki, zupy, woda).

Uważajmy na siebie, nie nadużywajmy alkoholu, a gdy już się nam przydarzy większe spożycie alkoholu zastosujmy metody, które zostały przetestowane i ewidentnie pomagają uporać się z kacem.

Czy wiesz już, jak pozbyć się kaca? A może masz własne sprawdzone sposoby, którymi podzielisz się w komentarzu poniżej? Zachęcamy.

*****

Szukasz lekarza? Borykasz się z uzależnieniem? Sprawdź kliniki leczenia uzależnień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *