Kiedy prawidłowo włączać kierunkowskaz

Na świecie obowiązują różne przepisy ruchu drogowego, różne są przekonania odnośnie sposobu budowy dróg i ich oznaczania znakami pionowymi czy poziomymi. Jest też wiele definicji zmiany kierunku jazdy oraz sposobów jej sygnalizowania.

W związku z tym, celem napisania tej książki było wytłumaczenie wszystkim użytkownikom dróg, jak powinno się w prawidłowy sposób używać kierunkowskazów w ruchu drogowym i poza drogowym.

Do kupienia na stronie – http://www.ebooki123.pl/kierunkowskaz-wlaczyc-czy-nie_p824

Nietrudno sobie wyobrazić kolizje i wypadki spowodowane brakiem informacji o zmianie kierunku jazdy. Takie sytuacje czyhają na nas wszędzie. Taką zmianę powinniśmy sygnalizować w każdym miejscu – jadąc po targowisku, jadąc drogą, gdzie wydaje nam się, że jesteśmy sami, a czasami nawet na własnym podwórku.

Opisany przeze autora sposoby sygnalizowania innym uczestnikom ruchu jest prosty i sprawdza się w każdym miejscu i w każdej sytuacji. Działa na wszystkich rodzajach skrzyżowań, zwykłych i niezwykłych, zbudowanych prawidłowo czy nieprawidłowo, oraz na wszystkich innych skomplikowanych drogach i sytuacjach na nich powstałych.

Poznaj kiedy prawidłowo włączać kierunkowskaz

Autor przejechał ponad 1,5 mln kilometrów, używając tej techniki, i jest przekonany, że jest bardzo skuteczna. Wystarczy raz się z nią zapoznać, przyswoić ją sobie i nigdy nie będziemy mieli problemów z ocenieniem, jaki powinniśmy włączyć kierunkowskaz.

W swojej książce autor skupił się przede wszystkim na rondach, ponieważ wie, że to one sprawiają najwięcej kłopotów.

Problemy, kłopoty jak sobie z nimi radzić – poznaj porady.

Jako przykład posłużą jezdnie z nieoznakowanymi pasami ruchu. Proszę pamiętać, że według polskich przepisów, jeśli nie ma tego typu oznaczeń, to może być ich tyle, ile się zmieści rzędów pojazdów wielośladowych. Są to wtedy tzw. niewidoczne, ale wyobrażalne pasy ruchu. Nie powinniśmy zapominać o tym, że zmiana kierunku jazdy to umiejętność różna od umiejętności zmiany pasa ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *