Psychologia, psychoterapia i psychoanaliza w poradnikach Wojciecha Filabera

Wojciech Filaber, absolwent Psychologii na Uniwersytecie Middlesex w Londynie, mieście w którym obecnie mieszka. W 2004 roku odbył podróż do Tajlandii, która okazała się dla niego niezwykle inspirująca, tam zainteresował się również buddyzmem. Książki wychodzące spod jego pióra dotyczą psychologii, psychoterapii i psychoanalizy, czyli największych zainteresowań autora. Chęć pokazania ludziom sytuacji, czynników, wydarzeń, zmian, które pozwalają na dokonanie zmian w jakości życia, była głównym motorem przy tworzeniu kolejnych pozycji.

„Sekretna hawajska metoda przebaczenia i akceptacji Huna i Ho’ oponopono”, brzmi dziwnie, niecodziennie, trochę nienaturalnie ? Wojciech Filaber prezentuje nam dobro w najczystszej postaci, formy oczyszczania swojego umysłu.

Metody ludów hawajskich dotyczące samouzdrawiania nie są nam znane, a w dzisiejszych czasach, kiedy świat pędzi i nie daje chwili wytchnienia, niezwykle potrzebne.

Autor opisuje pochodzenie, założenia, reinterpretacje i badania, przekonuje i udowadnia, że korzystanie z tego dobrodziejstwa, jakim jest dobra energia, właściwe pożytkowanie jej jest kluczem do sukcesu w naszym kręgu cywilizacyjnym.

„Huna i Ho’oponopono: Starożytna wiedza współcześnie” pozycja stworzona, aby nam pomóc, pogłębić naszą wiedzę o wewnętrznej świadomości i energii życia. Wojciech Filaber prezentuje nam naukę, jaką jest Huna, pomaga ona w odkrywaniu prawdziwej natury człowieka. Zakłada ona, że każda osoba z natury jest kompletna, poprawnie funkcjonująca, a celem Huny jest sprostowanie i przywrócenie naturalnego stanu ciała, umysłu i ducha. Natomiast Ho’oponopono to starożytna nauka, którą autor stara się nam przybliżyć. Książka pokazuje jak dokonać tego, by być indywidualnym twórcą wszelkich stanów wytwarzanych wewnątrz i jak odpowiadać za swój umysł.

„Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów”, to cała prawda dotycząca natury naszej egzystencji. Dzięki obserwacji i czerpaniu wiedzy od największych mistrzów, Wojciech Filaber stworzył książkę wypełnioną rzetelną wiedzą, wypełnioną poradami i praktykami jak zauważyć to, czego nie widać gołym okiem, jak dostrzec swoje wnętrze i pozostać z nim w stałej łączności.

Autor nie ograniczył się do książek w języku polskim. „Achive Inner Peace with Meditation” Techniques, Benefits and Inspirational Teachers” to pozycja, która sztukę medytacji wyprowadza poza wszelkie granice.

„Kluczowe różnice pomiędzy teorią snów Zygmunta Freuda i Carla G. Junga” to praca, w której autor pochyla się nad różnicami wynikającymi z teorii snów Zygmunta Freuda a Carla Gustawa Junga.

Psychoanalitycy twierdzą, że śnimy tylko o rzeczach, które są dla nas istotne, więc aby zrozumieć istotę naszych snów potrzebne jest poznanie własnych uczuć i doświadczeń. Wojciech Filaber przedstawia nam teorię snu Zygmunta Freuda.

Austriacki lekarz mówi o śnie, jako o wyrażeniu silnych i nieświadomych pragnień, więc należy je interpretować indywidualnie. Dzięki tej pracy jesteśmy w stanie uzmysłowić sobie, że to sen oczyszcza życie i pomaga nam zmierzyć się z problemami. Teorie dotyczące snów stawiają wszystkich ludzi na równi, wieczorem każdy z nas jest taki sam, zamyka oczy i zasypia.

„Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych XX-ego wieku na podstawie teorii archetypów i nieświadomości zbiorowej Carla G. Junga” powstała, aby rzucić światło na sferę psychiki narodów Europy XX wieku. Wojciech Filaber stworzył książkę z zakresu psychologii, stawiającą hipotezę na temat przyczyny dwóch wojen światowych. Konflikty, walki, wojny, powstania zbrojne, to okropne wydarzenia, mające swoją podstawę w  psychice, w postrzeganiu świata i ludzkiej świadomości. Agresja zakorzeniona głęboko w zbiorowej psychice  dała o sobie znać w postaci eskalacji rywalizacji i konkurencji pomiędzy wielkim narodami. Jest to niewątpliwie intrygujący temat, którego zbadanie może zapobiec kolejnym, tragicznym w skutkach wojnom.

 

Wojciech Filaber swoimi książkami stara się nam pomóc, pokazać zachodniej cywilizacji, w jak łatwy i przyjemny sposób możemy poprawić nasze życie, polepszyć jego warunki. Zaznajamiając się z wiedzą w nich zawartą będziemy budzić się każdego ranka z uśmiechem, energią do życia, gotowi stanąć do walki z przeciwnościami. Swoją pracą na temat przyczyn konfliktów zbrojnych rzuca światło na politykę w ogólnym pojęciu. Zrozumienie i spokój ducha są możliwe dzięki osiągnięciu równowagi i harmonii, wystarczy sięgnąć po wiedzę.

 

Książki do kupienia:

http://www.ebooki123.pl/wyszukaj?q=filaber

http://www.psychoskok.pl/autorzy/wojciech-filaber/

http://bonito.pl/szukaj/Filaber/1,0,1/0

http://www.empik.com/szukaj/produkt?q=filaber%20wojciech&qtype=basicForm

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *