Odbudowa zęba

Urazy mechaniczne lub niewłaściwa higiena jamy ustnej mogą doprowadzić do uszkodzenia korony zęba. W takim przypadku może być konieczna jego odbudowa. W zależności od stopnia uszkodzenia korony zęba można zastosować różne metody jej odbudowy. Sprawdźmy jakie.

Odbudowa zęba – kiedy należy ją wykonać?

Istnieje kilka sytuacji, w których uzupełnienia protetyczne są zalecaną metodą leczenia stomatologicznego. Wskazania do wykonania uzupełnień protetycznych to m.in.

  • uraz mechaniczny,
  • leczenie kanałowe z powodu występowania nieleczonej próchnicy,
  • względy estetyczne.

Metody odbudowy zęba

W Dentacity (stomatologia Warszawa) stosujemy takie metody odbudowy zęba jak:

Odbudowa zęba za pomocą kompozytu

Metoda ta jest zwykle stosowana do naprawy małych ubytków w zębie. Wypełnienia kompozytowe mogą być założone podczas jednej wizyty, bezpośrednio po leczeniu zęba. Jest to najmniej kosztowna metoda odbudowy zębów.

Uzupełnienie zębów przy pomocy włókna szklanego

Włókno szklane jest często stosowane do odbudowy zębów po leczeniu kanałowym. Idealnie nadaje się również do wzmocnienia zębów po złamaniach.

Korony stomatologiczne

Korony zębowe są jedną z droższych opcji uzupełnień, ale mogą zapewnić zadowalające efekty nawet najbardziej wymagającym pacjentom. Dzieje się tak dlatego, że korony zębowe doskonale imitują naturalne zęby.

Odbudowa zęba w Dentacity

W Dentacity (stomatologia Warszawa) wykorzystujemy najnowsze technologie stomatologiczne, które w połączeniu z najwyższej jakości materiałami, pozwalają wykonać odbudowę zęba, która w pełni zadowoli każdego pacjenta. Odbudowany przez nas ząb w niczym nie będzie różnił się od tego prawdziwego. Z nami możesz mieć pewność że, bez względu na metodę wykonania, zabiegi odbudowy zębów są trwałe i estetyczne.

Ile wynosi koszt odbudowy zęba?

Uzupełnienia stomatologiczne nie są tanie. Ceny zależą przede wszystkim od wybranej metody uzupełnienia oraz wielkości ubytku. Takie leczenie musi być jednak trwałe. Żeby tak było, musi zostać odpowiednio wykonane. Właśnie z tego względu musisz mieć pewność, że stomatolog wykorzystuje najwyższej jakości materiały. W Dentacity masz tego gwarancję. Zapoznaj się z naszym cennikiem i już dziś umów się na wizytę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *