Urządzasz biuro lub firmę — zobacz, jakie sprzęt jest niezbędny

Urządzając biuro, trzeba wybrać nie tylko praktyczne i ergonomiczne meble, które zapewnią wygodę pracy, lecz również odpowiedni sprzęt, między innymi komputery, drukarki, czy niszczarki. Czym kierować się przy wyborze właściwego sprzętu? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Sprawdź, w tym artykule.

W tym poradniku dowiesz się jak wybrać odpowiedni sprzęt do biura:

  • Jaki komputer wybrać do swojej firmy?
  • Drukarki laserowe i atramentowe – jaki sprzęt wybrać?
  • Czy warto posiadać niszczarkę w biurze?

Komputery – podstawowy sprzęt w każdej firmie

Komputery to podstawowy sprzęt w każdym biurze, firmie, przedsiębiorstwie, a także w domu. Umożliwiają wykonywanie licznych zadań, gromadzenie danych, prowadzenie HR,  księgowości, komunikację mailową, czy komunikację mailową.

Przez lata podstawę stanowiły komputery stacjonarne, jednak coraz więcej firm decyduje się na kupno laptopów. Urządzenia te umożliwiają pracownikom wykonywanie swoich obowiązków, nie tylko w biurze, ale także podczas podróży służbowych, czy też w domu przy pracy zdalnej. Nieduże i dość lekkie świetnie nadają się do pracy w różnych miejscach, choć nie są tak wytrzymałe, jak komputery stacjonarne.

Wybierając komputer lub laptop, trzeba dopasować jego parametry do pełnionych funkcji. Jeśli sprzęt ma być użytkowany do prac graficznych, z pewnością musi posiadać, nie tylko dobrej jakości kartę graficzną, lecz również pamięć RAM i szybki procesor. Jeśli szukasz sprzętu, w którym planujesz gromadzić duże ilości danych z niezbędny będzie komputer, lub laptop z pojemnym twardym dyskiem.

Do komputera potrzebny jest również odpowiedni monitor. Coraz więcej firm decyduje się na dokupienie dobrego, dużego monitora również do laptopa, co ułatwia i przyspiesza pracę.

Drukarki – atramentowa, czy laserowa, co wybrać do swojej firmy?

Niezbędnym urządzeniem peryferyjnym w większość biur oraz firm jest oczywiście drukarka. Do wyboru są różnorodne drukarki zarówno laserowe, jak i atramentowe. To, jaki sprzęt będzie odpowiedni, zależy przede wszystkim od specyfiki firmy.

Drukarki atramentowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trzeba drukować zarówno czarno-białe dokumenty, jak i kolorowe grafiki, czy prospekty. Wysokiej jakości urządzenia atramentowe mają możliwość wydruku materiałów w różnych formatach dużych np. A3, jak i mniejszych A5, B6, czy zdjęciowych. Takie drukarki ułatwią przygotowywanie różnych materiałów promocyjnych czy reklamowych.

Drukarki laserowe niezbędne są w każdym biurze lub firmie, gdzie drukowane są duże ilości monochromatycznych dokumentów. Drukarki te są bardziej wydajne i tańsze w eksploatacji niż drukarki atramentowe.

Doskonałą opcją do każdego biura lub firmy są oczywiście drukarki wielofunkcyjne. Są to urządzenia atramentowe lub laserowe, które posiadają dodatkowe funkcje, takie jak skanowanie, kopiowanie, czy faks. Taki sprzęt biurowy ułatwia wykonywanie różnorodnych zadań, a jednocześnie zajmuje mniej miejsca niż kilka różnych urządzeń.

Wybierając drukarkę do biura, przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dokonać dokładnej analizy kosztów eksploatacji.

Poznaj – Serwis Zebra – Profesjonalne naprawy drukarek etykiet i terminali

Niszczarka — praktyczne urządzenie do biura

Kupując sprzęt do biura lub firmy, warto również wybrać niszczarkę. Po wprowadzeniu Ustawy o Ochronie Danych Osobowych urządzenia te stały się niezbędne w każdej większej firmie lub biurze. Niszczarki umożliwiają skuteczne niszczenie dokumentów, wraz ze spinaczami, czy zszywkami. Lepszej jakości sprzęty zniszczą również zalaminowane dokumenty, czy folię do rzutników.

Przeczytaj również: Jak utylizować dokumenty w firmie?

Można wyróżnić dwa rodzaje niszczarek tnące dokumenty na paski lub na maleńkie skrawki. Te drugie są nieco bardziej skuteczne, ponieważ trudno cokolwiek odtworzyć z takich fragmentów. Wybierając niszczarkę do biura, warto wziąć pod uwagę:

  • Normę DIN – wskazuje, jak dokładnie zostaną zniszczone dokumenty – dobór normy DIN jest zależne od stopnia poufności dokumentów;
  • pojemność;
  • typy niszczonych materiałów;
  • wydajność;
  • poziom hałasu;
  • posiadane czujniki – wypełnienie pojemnika, dotyku – chroniący przed poranieniem się w rękę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *